10 Yıl İçinde Yapılan Dünyanın En Büyük Kuş Heykeli

Sanat 27 Nisan, 00:07'de eklendi

10 Yıl İçinde Yapılan Dünya’nın en büyük kuş heykeli peki nerede yapıldı?

Herhangi bir gezginden, yaşamınız boyunca ziyaret etmeniz gereken birkaç ülkeyi isimlendirmesini isteyebilirsiniz ve çoğu, Hindistan’ı herkesin yaşayacağı ülke olarak adlandıracaktır. Olağanüstü mutfaklardan akıllara durgunluk veren tarihe, kültür ve kutsal tapınaklara, Hindistan kesinlikle yazılmıştır. Şimdi, bu büyülü ülkeyi ziyaret etmek için daha birçok neden var ve bunlardan biri, ünlü bir yapımcı Rajiv Anchal tarafından yaratılan eski bir efsaneye geri dönen bir kartalın akıllara durgunluk veren heykeli.

Daha fazla bilgi: TheHindu

10 yıl süren sıkı çalışmaların ardından Hintli sanatçı Rajiv Anchal kendine özgü dönüm noktasını halka açtı.

Kerala yakınlarında bulunan Jatayu Earth Center, Hindistan’ı dolaşırken gezilmesi gereken en iyi yerlerden biri oldu.

Heykel Hindu destanı Ramayana’ya ithaf edilmiştir.

Sanskritçe yazılmış olan Ramayana destanı, Hindu tanrıçası Sita’yı kurtarmak için Ravana’ya karşı savaşırken düşen Ramayana’nın kartalı hakkında bir hikaye anlatıyor. Kerala, Kollam bölgesindeki Chadayamangalam köyünün sakinleri hikayeyi uzun yıllardır biliyordu, şimdi mümkün olan en iyi şekilde hayata döndürüldü.

Bu şu anda dünyanın en büyük kuş heykeli.

Burayı ziyaret ederseniz, sadece bölgedeki ilginç heykel değil, turistler için kaya tırmanışı, paintball ve tüfek atışı gibi birçok ilginç aktivite de var. Ayrıca bir müzenin yanı sıra yakınlarda bir Ayurveda tesisi de bulunmaktadır.

Heykelin yazarı, yapımcı Rajiv Anchal, 10 yıldan daha uzun bir süredir fikri olduğunu söyledi: “1980’lerde Güzel Sanatlar Koleji günlerim sırasında bu heykel için Turizm Bakanlığına bir model sunmuştum. Etkilenmelerine rağmen, o zamanlar şekil almadı. ”

Heykelin yazarı da, anıtın kültürel bir eserden dini bir eser haline gelmemesinin ne kadar önemli olduğunu söylüyor. Ona göre “Jatayu bir kadının onurunu korurken öldü ve heykel bunun için duruyor. Tüm inançlardan insanlar projeye yatırım yaptı ve tüm inançlardan insanlar onu görmeye gelecek. Benim işim hepsi için. Din arayanlar için, bileşiğin hemen dışındaki eski tapınak var. ”

Kaynak:BoredPanda

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.