2017 Yılının İlham Verecek İş Fikirleri

İş Dünyası 22 Temmuz, 03:50'de eklendi

Bir girişimci olarak başarılı olmak istiyorsanız, bir sorunu çözmeniz veya bir ihtiyacı yerine getirmeniz gerekir. Bu birbirinden ilginç iş fikirleri ile size bu yıl ilham kaynağı olacak; uygulayanı kazandıracak. 

1. İş fikri: Paketleme içermeyen yerel gıda işletmeciliği

Çoğu tüketici, gıda paketleme sürecinde ne kadar çok kaynak harcandığından endişe ediyor. Çoğu zaman karton, plastik, köpük ve geri dönüştürülmez ambalajlar çevreye zarar verirler. İnsanlar artık bilinçli tüketici modeline geçiş yapıyor ve geri dönüştürülebilir gıda ambalajlarını tercih ediyor. Amerika kuruluşlu bazı firmalar organik ürünlerle tamamen geri dönüşebilir ambalaj sistemine geçerek satışlarını katladı. İnsanların bilinçli tüketici modeline geçişi iş fikirleri 2017 yılından sonra nasıl olacak fikirler vermeye başladı.

2. İş fikri: Kokusuz sünger satışı

Teknoloji değiştikçe insanların temizlik anlayışı da değişiyor. İnsanlar’ın neredeyse tamamı temizlik yaparken kullandığı süngerlerin kokmasından şikayetçi. 2012 yılında Scrub Daddy isimli firma insanların bu isteğini göz önünde bulundurarak kokusuz sünger üretti ve insanların çok tercih ettiği ürünlerini satıyor. İlginç iş fikirleri arasında sayılabilecek bu projeyle 2014 yılında kimlik kazandı ve kurulduğu bölgede iyi işler yapıyor.

3. İş fikri: Paylaşılabilir ofis alanı

Teknoloji her geçen gün çalışanlar ve girişimcilerin işlerini yapmalarını ve işletmelerini her yerden çalıştırmalarını mümkün kılıyor; bu da işletmelerin kendi ofis alanlarına yatırım yapmaları gerekmediği anlamına geliyor. WeWork adlı bir şirket, bireysel serbest çalışanlardan büyük şirketlere kadar herkese esnek aydan-aya üyelik seçenekleriyle, ofis alanı sağlıyor. Böylelikle evlerinin dışında çalışmayı tercih eden serbest meslek sahipleri, yerel bir kafede olduğundan daha güvenilir bir çalışma alanına sahip olabiliyor. Şirketler ve diğer ekipler, toplantılar veya etkinlikler düzenlemek için şirketle iş birliği yapabiliyor. 2010 yılında kurulan WeWork, Birleşik Devletler çapında bir düzineden fazla şehrin yanı sıra farklı ülkelerde de ofislere sahip. Şirket aynı zamanda üyeleri arasında bir topluluk duygusu beslemektedir, böylece kendi ofis alanınızı korumakla birlikte gelen kira ve diğer ücretlerden tasarruf etmiş oluyor ve müşterilerinizle daha iyi iletişim kurabiliyorsunuz. 

4. İş fikri: Yatak servisi

Hamile olmak çoğu kadın için fiziksel ve zihinsel olarak yorucu bir dokuz ay olabilir. Hamileliği biraz daha kolaylaştırmak isteyen Stephanie D. Johnson, Bed Rest Concierge isimli bir şirket kurdu. İş, bir bebek sicilinin oluşturulması ve yönetilmesi, doğum zamanı tahmini, kreş tasarımı, bebek bezi, doğum servisi, çamaşır hane hizmeti ve hastane hazırlığı da dahil olmak üzere çok çeşitli doğum öncesi ve doğum sonrası hizmetler sunmaktadır. Ayrıca, Bed Rest Concierge, manikür, pedikür ve yüz bakımı gibi bir dizi şımartıcı hizmet de sunmaktadır.

5. İş fikri: Paketlenmiş küçük eşyalar

Bazıları için daha büyük olmakla birlikte, Minimus adlı firma farklı bir yaklaşım benimsiyor. Yaklaşık on yıldır faaliyet gösteren bu şirket, cipslerden soslara, seyahat boyunca ihiyacınız olacak tuvalet malzemelerinden çeşitli gıda ürünlerinin kişisel porsiyonlarına kadar 2.500’den fazla farklı ambalaj ürünü sunuyor. Kurulduğunda, Minimus’un herhangi bir çalışanı yoktu ve 500 metrekarelik bir alana sahipti. Bugün, şirket Los Angeles’da iki büyük depoyu elinde bulunduruyor ve düzinelerce çalışanı istihdam ediyor. İlginç işlerden para kazananlar arasına adını yazdıran Minimus, bireysel öğelere ek olarak, bebek ve aile kitleri, açık hava setleri, ilk yardım setleri ve askeri bakım paketleri gibi farklı kullanımlar için özel olarak tasarlanmış önceden hazırlanmış kitleri satmaktadır.

6. İş fikri: Teşekkür mektubu

Teşekkürden bahsetmek, Thankster’ın yardımı ile hiç bu kadar kolay olmamıştı. İşletme, kullanıcıların benzersiz, orijinal görünümlü el yazısıyla kişiselleştirilmiş teşekkür kartları oluşturmalarını kolaylaştırıyor. Hizmet, kullanıcıları en iyi şekilde eşleştirmek için çeşitli el yazısı stillerini seçme olanağı veriyor. Thankster düğünler, mezuniyetler ve birçok konuda teşekkür kartları göndermek için mükemmel bir şirket. Birçok işletme, bu hizmeti, değerli müşterilerine, ortaklarına ve çalışanlarına kişiselleştirilmiş el yazısı ile yazılmış notlar göndermek için kullanıyor. Herşey tamamlandıktan sonra Thankster mektupları alıcılara gönderir. İş fikirleri girişimcilik üzerine ilham arıyorsanız bu iş fikri tam size göre.

7. İş fikri: Dışarıda çalışanlar için hijyenik tuvalet kiralama

Eliza J, açık hava etkinliği için yüksek kaliteli, temiz ve çekici, taşınabilir tuvaletler kiralıyor. Eliza J’nin kiraladığı tuvaletlerde taze çiçekler, tasarım sabunlar ve losyonlar, isim-markalı kağıt ürünleri, hasır çöp sepetleri, hava spreyi ve tatlı su bulunuyor. Şirket kısa bir süre önce 350 kişiye kadar olan etkinlikleri karşılayabilecek en yeni tuvaletini “The Powder Room”u piyasaya sundu ve en iyi restoran ve mağazalardaki tuvaletlere rakip olacak şekilde tasarlandı. ElizaJ, diğer girişimcilere kendi taşınabilir tuvalet işletmesini yürütme fırsatı vermek için bir franchising modeli de başlattı. İlginç iş fikirleri arasında sayılabilecek iş fikri ilgilenene kazandıracak.

8. İş fikri: Kişişelleştirilmiş çay

İş fikirleri arasında en başarılılarından sayılacak bir fikir. Design A Tea isimli bir firma, tüketicilere kendi çay karışımını sıfırdan tasarlayabilmelerini sağlıyor. J. Brian Pfeiffer tarafından 2007’de kurulan çevrimiçi işletme, çay içenlere kendi esnaf çay karışımını oluşturmak için karıştırılacak ve eşleştirilebilen 40’dan fazla lezzet arasından seçim yapmasını sağlıyor. Toplamda 10.000’den fazla farklı kombinasyonda çay tasarımı oluşturabiliyorsunuz. Design A Tea, misyonunun bir parçası olarak, geri dönüştürülmüş kağıt ürünleri, etiketleri ve çevre dostu mürekkepleri de dahil olmak üzere toplumsal olarak sorumlu birçok uygulamayı benimsemiştir. Çay lezzetlerinin tamamı yüzde yüz doğal, organik ve glütensizdir. Bu yönleriyle de firma girişimci iş fikirleri örnekleri arasına kolayca girebiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.