2018 – 2020 Arasında Kazandıracak En Yeni iş Fikirleri

İş Dünyası 9 Aralık, 04:04'de eklendi

2018 yılından 2020 yılına kadar zamanın şartlarına göre en çok kazandıracak en yeni iş fikirleri nelerdir?

Aklımızı sürekli kurcalayan, çalışanlar – çalışmayanlar, sürekli araştırdığımız hangi işi yapabilirim? sorunuzun cevabını arıyorsanız bu işte tam size göre bir içerik!

2017 yılının sonuna gelirken 2018 yılında teknolojinin de gelişmesiyle, yeni iş ve sektör arayışları akıllara şu soruları getiriyor. Hangi iş para kazandırır? hangi işi kurmalıyım? hangi sektör daha karlı? ya da ben hangi işi yapmalıyım?

İşte 10 farklı sektör ve en çok kazandıracak geleceğin iş fikirleri.

 

1- Güneş Enerjisi Sistemi

Su çok önemlidir ve herkes, su pompalama makinelerinin çok fazla enerji sarfettiğini bilir. Güneş enerjisiyle çalışan ve su pompalamayı daha ucuz ve daha kolay hale getiren su pompalama makinelerinin kurulumunu yapan bir işletmeyle kurabilirsiniz.

 

2- Rüzgar Enerjisi Kurulumu

Birçok insan rüzgar enerjisini biliyor ve benimsiyor. Tam anlamıyla rüzgar enerjisi ile çalışan bir ülke görmek çok nadirdir. Bölgenizde bir rüzgar çiftliği kurabilir ve insanlara rüzgârla enerji tedarik etmeye teşvik edebilirsiniz. Güneş enerjisi gibi rüzgar enerjisi de çok ekonomiktir.

 

3- Elektrikli Otomobil

İnsanların günlük olarak harcadıkları önemli bir masraf, motorlu araç yakıtlarıdır. Aracınıza yakıt koymanız gerekmeyen bir Dünya hayal edin. Kendi elektrikli aracınızı geliştirebilir veya insanları bir araç geliştirmek için işe alabilir ve bu düşünceyi yeniden üretim için satabilirsiniz.

 

4- Araç Kiralama İşi

Araç kiralama, kısa süreler için, çoğunlukla günlük olarak araç temin edilen bir iş modelidir. Ara sıra nadiren bir araç kullanan müşterilerin yanı sıra günlük aradıkları araçlardan farklı bir araca binmek isteyenler için de caziptir.

Arabaları kiralamam nedeni, ticari bir iş olabilir veya bir şirket, kamu ajansı, kooperatif veya geçici grup olarak organize edilebilir.

 

5- Güç Depolama İşi

UPS veya invertörler olarak da bilinen kesintisiz güç kaynağı sistemleri enerji depolamak için kullanılan aletlerdir, bu nedenle güç yok olduğunda KGK yedek bir güç kaynağı olarak kullanılabilir. UPS, hastanelerde, okullarda, bilgi teknolojileri şirketlerinde, bireysel evlerde ve hemen hemen her şirkette kullanılmaktadır. Bu sistemlerin satışından kesinlikle iyi para kazanırsınız.

 

6- Biyo Yakıt Üretimi

Biyo yakıtların farklı şekilleri ve cebe zarar vermeyecek çeşitli kaynakları var. Bu yakıtlar o kadar ucuz ki, aslında atıktan da yapılabileceği ve hepsinin zirvesinde olabileceğini düşünmek biyo yakıtlara olan rağbeti artıracak. Benzin gibi geleneksel enerji kaynakları gibi dumanı yaymıyor. Kendi biyo-yakıtınızı da üretmeye başlayabilir ve biyo-yakıtla çalışan kendi buluşunuzu yaratabilirsiniz. Bu bir jeneratör, bir üç tekerlekli bisiklet veya hatta bir motorlu taşıt bile olabilir.

 

7-İnstagram Danışmanlığı

JWT Intelligence, yıllık trend raporlarında, önümüzdeki yılın izlenmesi gereken büyük ve küçük trendleri vurgulayan The Future 100’de giderek daha fazla şirketin bir pazarlama aracı olarak Instagram’ı kullandığını bildirdi. Rapora göre, 2016 yılında sosyal medya uygulaması 400 milyon kullanıcıyı aştı ve pazarlama için Instagram’ı kullanan 100’den fazla çalışanın bulunduğu şirketlerin sayısının 2018 yılında yüzde 60’ları aşması bekleniyor. Instagram’ın artan popülaritesi rağmen, tüm markalar bu uygulamayı kullanmayı bilmiyor.

 

8- Gıda Kamyonu

Intuit and Emergent Research’in Aralık 2012’deki bir araştırması, gıda kamyonu endüstrisinden elde edilen gelirin 2017’ye kadar 2.7 milyar dolara ulaştığını belirledi. Bir kamyon, tuğla-harç bir restorana kıyasla çok daha ucuz bir yatırım ve Mobi Munch kurucusu Josh Tang’a göre, gıda kamyonlarının arıza oranı sadece yüzde 10-20’dir (aksine restoranlarda yüzde 60 ila yüzde 90 arasında). Doğru ekipman ve harika yemek tarifleri ile, insanlara hizmet verebilirsiniz.

 

9- Serbest Ticaret Alanları

Şirketler serbest çalışanlara ve sözleşmeli çalışanlara personelindeki beceri boşluklarını doldurmak için giderek daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. Bir çeşit ya da daha fazla serbest hizmet sunmak için bütün bir şirket inşa edebileceğinizi hayal etmek zor değil.

Sitesinde bir milyondan fazla serbest projeyi listeleyen Freelancer.com’a göre, en çok talep edilen serbest hizmet, veri girişi, akademik yazım, Excel projeleri, veri işleme, Web araması ve Facebook tabanlı işlerdir. Bazı serbest görevler proje tarafından ödenmekte ve bazıları saatlik ücret ödemektedir ve oranlar büyük ölçüde değişebilir. Ancak, daha fazla deneyim kazandıkça, kazanma potansiyeliniz yükselir.

 

10- Test Hizmetleri

Uygulamalar, mobil cihazlara uygun web siteleri ve e-ticaret, her işletme için zorunluluk haline geldi. Bununla birlikte, genellikle, düzgün çalışmazlar. Bunun bir nedeni, işletmelerin uygulamalar veya yazılımlarını her zaman yeterince test etmemeleri; test hizmetlerinin şu an talep görmesini sağlıyor.

Örneğin, bir şirket, SOASTA, müşterilere bulut test hizmetleri sunmaktadır. Ve büyümek isteyen firmalar sayesinde bu pazarda yer var.

 

Gelecek zaten burada ve ilerleyen yıllarda toplumun ilgili sınıfının bir parçası olmak istiyorsanız, o zaman yukarıdaki herhangi bir işe yatırım yapmalısınız. Ayrıca, bu işlerin çoğu bilim ve teknoloji alanında, ürünlerin ticari açıdan uygulanabilir olabilmesi için yıllarca araştırmaya ihtiyaç duyduğunuzu bilmelisiniz; bu nedenle, başlangıç zamanı, şimdi!

İlgili yazılarımızdan haberdar olabilmek için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.