2020 Yılı ve Sonrasında Çok Kazandıracak Geleceğin İş Fikirleri

İş Dünyası 22 Ekim 2017
1.849 okunma


6 dk, 28 sn de okuyabilirsiniz.

Yenilikçi yaklaşan trendlerden bir iş kurmak ve kazanç elde etmek istiyor musunuz? EVET ise, 2020 ve sonraki yıllarda yapılabilecek harika küçük işletme fikirleri var.

Zengin olmak istiyorum ama nasılZengin eden iş fikirleri nelerdir? Türkiye’de zengin eden meslekler hangileridir? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız en farklı iş fikirleri bu yazımızda.

Tahmin etmesi en zor şey, özellikle de günümüz ekonomisinde neler olup bittiğini anlamaya çalışmaktır. Ancak geleceği tahmin etmek, üniversiteye kaydolmanız, yeni bir kariyer başlatmanız veya yeni becerilere yatırım yapmanız durumunda yapmanız gereken tam da budur.

En başarılı girişimcilerin özelliği, sürüleri takip etmeyen fakat piyasanın ihtiyaçlarını rekabette öngören kişilerdir. Elbette, bu beklenti risk taşımaz, ancak kazançlar büyük olabilir. Sonuçta, otomobil, internet ve akıllı telefon gibi seminal icatların hepsi, ilk tanıtıldığında yüksek şüphecilik ile değerlendirildi. Aynı derecede önemli olan bu etki yalnızca kültürel değil ekonomiktir.

Otomobil parça imalatçıları, bayilikler ve servis merkezleri gibi küresel bir küçük işletme ağı oluşturdular. İnternet, Amazon.com ve eBay.com gibi pek çok şirketin küçük işletmelerden çok büyük işletmeler haline geldiği bir dizi çevrimiçi şirket oluşturuldu. Öyleyse geleceğin küçük işletmeleri nedir ve onları nerede bulacağız?

Enerji ve temiz teknoloji alanları, nanoteknoloji, alanlarına artan talepler büyümenin en uç alanları arasındadır.

İş dünyasındaki değişim hızı, küreselleşme ve dijital teknoloji sayesinde bugünler her zamankinden daha hızlı. En karlı ticaret fikri herkesin aklının bi ucunda.

Geleceğin iş fikirleri ve en karlı işler listesi aşağıdaki gibi sıraladık.

1- Veri Kullanımı

Birçok firma, müşterileri, rakipleri ve hatta kendileri hakkında daha fazla bilgi toplamak için geniş yeni veritabanlarına ulaşmaya hevesli, büyük verilerin bulunduğu dönem başlıyor.

Pazarlama ve pazar araştırması, verilerin kullanımının patlayan iki büyümekte olan alanlardır. Doğru aletlerle ve teknik bilgiyle, bu zaman bombası işinde kendinizi konumlandırabilirsiniz.

2- 3D Baskı Atölyesi

Bu işin altında yatan temel fikir, düşük maliyetli yazıcılarda ürünlerin imalatını yapmaktır. 2017’de yılına kadar 3B yazıcılar hala çok pahalıydı. Yeni bir objektif kapağına ihtiyacınız olduğunda? Yazdır! Bunun arkasındaki fikir budur.

Geleceğin yolu budur. Bir fabrikada imal edilen ve ürünün nakliye ihtiyaçlarını karşılayan uzun süreçler ve prosedür yerine, 3D yazıcıların mimar modellerinden lavaboya ve yedek kamera parçalarına kadar her şeyi üretmesi bekleniyor.

3- Bilgisayar Mühendisliği

Bugünlerde bir çok yazılım geliştirme yurtdışında yapılmaktadır ancak üst düzey bilgisayar uzmanlarının sistemleri birbirine bağlayabilme ihtiyacı hala güçlüdür. Örneğin, finans ve yatırımda, yüksek hızlı bilgisayar kullanımı giderek artan bir rekabet avantajıdır. Ve büyük şirketlerin çoğu daha hızlı, daha kesintisiz ve daha güvenli ağlara ihtiyaç duyacaktır.

4- Asteroit Madenciliği

Şimdilik, bu fikir bilim- kurgu’nun biraz ötesinde. Bu gelecekteki işin altında yatan fikir, alanı istismar etmek ve araştırmaktır. Kaynaklar Dünya’da tükendiği için, nadir metallerin ve minerallerin değeri, bir gün ay veya asteroit madenciliğinin değerlenebilir olduğunu gösteriyor. Özellikle de derin deniz sondajı, milyarlarca dolarlık yatırım gerektirdiğinde düşünülebilir.

Yeryüzünde değer verdiğimiz her şeyin neredeyse sınırsız miktarda olduğunu fark ederseniz, uzay sınırında yaratılmış büyük servetin olacağını biliyorsunuzdur. Birçok girişimci, bir asteroid madenciliğinde yaşanan zorluklarla ilgilenmez; zaten mümkün olduğuna ve kârlı olduğuna ikna oldular.

5- Bilimsel Araştırmalar

Yeni teknoloji, tıp, imalat, ulaşım ve diğer alanlarda atılımlar yapılmaya devam edecek; bu da biyoloji, kimya, matematik ve mühendislik alanlarında çalışan işçiler için güçlü talep olacağı anlamına geliyor. Belirli bir vaat gösteren bazı alanlar: biyoteknoloji ve biyotıp, nanoteknoloji, robotik ve dijital bir veri dosyasından fiziksel ürünlerin üretilmesini sağlayan 3B baskı.

6- Vücut Uzvu Yapımı

Bu, bozunan polimerlerin ve kök hücrelerin mühendislik dokuları için kullanılması ile ilgilidir. Bu, bir laboratuarda ayağı veya kolu büyütmekle alakalı değildir. Cilt ya da tendon ya da kas büyümesi ile ilgili, diğer bir deyişle tekli doku türleri. Fakat imkânlar muazzam.

Örneğin, bir Connecticut şirketi halihazırda teknolojiye sahiptir ve cerrahi olarak onarmak için vücudun başka bir yerinden tendon almadan ACL yırtıklarını iyileştirmeye çalışmaktadırlar. Şirket, gözyaşının oluştuğu yere yerleştirilmiş bozucu bir polimer kullanıyor ve kanda bulunan kök hücrelerin iyileşmesini sağlıyor. Yüksek teknolojili bir ayakkabı bağı gibi görünen bir cihaz kullanarak.

7- Evlilik Danışmanlığı ve Tedavisi

Şu anda, zihinsel sağlığın, bu alandaki profesyonellere olan talebi artıracağı düşünülen fiziksel sağlık kadar önemli olduğu konusunda yaygın bir tanım var. İşgücü İstatistikleri Bürosu, örneğin evlilik ve aile terapistlerine 2020’de yüzde 41 oranında büyümeye ihtiyaç duyacağını öngörüyor.

8- Şişelenmiş Hava Şirketi

Fikir, ürün olarak her yerde bulunan doğal bir kaynağı kullanıyor ancak boşluk topları aşamasında. Su şişelenebilir ve satılabilirse, neden hava da satılamasın? 2009 yılında, şişelenmiş su, ABD’de 8,1 milyar galon ambalajlamayı içeren 10.6 milyar dolarlık bir işti.

Yine de 90’lı yıllarda oksijen çubukları hafif popüler bir aşamadan geçti ve yedi veya sekiz şirket hala oksijen bidonları satıyor. “Kanınızdaki oksijen içeriğini artırıyor ve yorgun veya yorgun olduğunuzda sizi destekliyor.

9- Araba Şarj İstasyonu

Elektrikli taşıtların ABD otomobil pazarında halihazırda olduğunu ve yüzlerce şarj istasyonunun kurulduğunun ortak bilgisi, artan tüketicileri karşılamak için binlerce kişinin şarj istasyonu inşa etmesini gerektiriyor.

Bu tür bir taleple, o arabaları çalıştıran şarj istasyonları da yüksek talep görüyor olacak. Fikir, insanların yakıt almayı düşündükleri için elektrik almayı tereddüt etmemelerini sağlamaktır. Genel olarak, otomobillerin şarj olması saatlerce sürüyor, bu nedenle istasyonlar arabaların park edildiği yerde olması gerekiyor.

10- Veterinerlik

BLS, veterinerlik ihtiyacının 2020 yılına kadar yüzde 36 oranında artmasını bekliyor. Herkesin bir evcil hayvanı var. Ancak aceleci yaşam tarzı nedeniyle çoğu evcil hayvan sahibi, sevimli evcil hayvanlarla ilgilenmek için zaman bulamıyor.

“Amerikan Pet Ürünleri Derneği” ne göre evcil hayvan bakım endüstrisi her yıl % 5 büyüyecek. Evcil hayvan bakım endüstrisi, evcil hayvan oturma, evde beslenen hayvan mobil bakım gibi hizmetleri içerir ve evlerinde arı ve tavuk gibi çiftlik hayvanlarını yetiştirmek isteyen insanlara yardım eder.

İşte sıralanan bu 10 iş fikri sayesinde siz de geleceğinize yön verebilirsiniz. En karlı ticaret modelleri ve en farklı iş fikirleriyle dolu İş Dünyası kategorimize göz atmayı unutmayın.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

İlginizi Çekebilir
İş fikirleri

İş fikirleri

2 Ocak 2018
1.379 okunma
2017 Yılının İlham Verecek İş Fikirleri

2017 Yılının İlham Verecek İş Fikirleri

22 Temmuz 2017
1.417 okunma
Para Dedektifi – 19 Mart 2017

Para Dedektifi – 19 Mart 2017

11 Nisan 2017
890 okunma
Steve Jobs’dan Bir Hayat Dersi

Steve Jobs’dan Bir Hayat Dersi

10 Nisan 2017
1.106 okunma
Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır?

Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır?

31 Mart 2017
1.240 okunma
Para Nasıl Biriktirilir?

Para Nasıl Biriktirilir?

28 Mart 2017
883 okunma
Dünyanın En Zengin İsimleri

Dünyanın En Zengin İsimleri

28 Mart 2017
815 okunma
Bunlar da var!
GÜZELLİĞİN ÖLÇÜSÜ ALTIN ORAN

GÜZELLİĞİN ÖLÇÜSÜ ALTIN ORAN

29 Kasım 2016
3.144 okunma
Google’ın yeni yapay zekası

Google’ın yeni yapay zekası

5 Nisan 2017
714 okunma
Doğanın Korkutucu Yüzü Olan Hayvanlar

Doğanın Korkutucu Yüzü Olan Hayvanlar

13 Ocak 2017
3.342 okunma
Tığ İşi Sevimli Bebek Oyuncakları

Tığ İşi Sevimli Bebek Oyuncakları

18 Haziran 2017
1.135 okunma
Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır?

Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır?

31 Mart 2017
1.240 okunma
Para Dedektifi – 5 Şubat 2017

Para Dedektifi – 5 Şubat 2017

8 Şubat 2017
1.106 okunma