Açılmış En Tuhaf Davalar

Liste 8 Şubat, 12:00'de eklendi

Açılmış En Tuhaf Davalar

Belki de hiç aklınıza dahi gelmeyecek komik ama farklı, bir o kadar da saçma olmasına rağmen açılmış 7 dava.

1. İçecek firmasına, ürettiği içecekler kanatlandırmıyor diye dava açmak.

İçecek firmasına, ürettiği içecekler kanatlandırmıyor diye dava açmak.

Aslında bir tüketici hakkıyla açılmış bir davadır. İçecek firmasının sloganı kanatlanma ile alakalıdır. Bunun üzerine bir tüketici mahkemeye gidip “içeceği içiyorum ama kanatlar yok” gerekçesiyle içecek firmasına tazminat davası açtı. Sonuç olarak davayı tüketici kazandı.

2. Eşini makyajsız görünce dava açtı.

Eşini makyajsız görünce dava açtı.

Düğün sabahı eşini makyajsız tanıyamayıp, uzunca bir süre hırsız sanıp gerçeği öğrenince de, eşine kendisini aldattığını ve psikolojisini bozduğunu bahane ederek 20.000 dolarlık tazminat davası açtı.

3. Kahve dökülünce markayı dava etmek.

Kahve dökülünce markayı dava etmek.

Selena Edwards adında bir hanımefendi, bir cafede aldığı kahvenin kapağı açılıp eline döküldüğü ve 2 derece yanığı olmasına sebep olduğu için ünlü bir fast-food zincirine tazminat davası açtı. Daha sonra firma yetkilileri tarafından gösterilen fotoğrafların internetten indirilmiş olduğunu söylemiştir ve dava düşmüştür. Ardından sigorta şirketi sahte kanıt gösteren Selena’ya dava açtı.

4. Trafikte ölümüne sebep olduğu adamın eşine dava açmak.

Trafikte ölümüne sebep olduğu adamın eşine dava açmak.

Trafikte buz tutmuş yolda motorlu kızakla çarpışan kadın, çarpıştığı kızağın sahibinin ölümüne tanık olmasıyla şok yaşadığını iddia etti. Kadın sürücü, ölen adamın dul karısına tazminat davası açtı.

5. Tanrı’ya sahtekarlık ve kusur nedeniyle dava açmak.

Tanrı'ya sahtekarlık ve kusur nedeniyle dava açmak.

Romanyalı bir tutuklu sanık Tanrı’ya sahtekarlık ve ağır kusur nedeni ile dava açmaya çalıştı. Hapiste 20 yıl geçiren adam Tanrı’ya vaftizde sözedilen, onu kötülüklerden koruyacağı vaadini yerine getirmediğini ve sözleşmeyi ihlal ettiğini düşündüğü için, Tanrı’ya dava açmak yerine, yer yüzünde Tanrı’nın temsilcisi olarak gördüğü Romen Ortodoks Kilisesi’ne dava açtı. Sonuç olarak mahkeme davayı reddetti.

6. Hava tahmini yanlış çıkınca TV istasyonunu dava etmek.

Hava tahmini yanlış çıkınca TV istasyonunu dava etmek.

İsrailli bir kadın, güneşli hava olacağını söyleyen kanalın sözüne güvenerek ince giyinmiş ve yağmur yağdığı için nezle olup bir süre işe gidememiş. Buna sinirlenen kadın, yanlış tahmin verdiği için TV istasyonuna tazminat davası açtı ve neticede davayı kazandı.

7. Yıldırım düştü diye Tanrı’ya dava açmak.

Yıldırım düştü diye Tanrı'ya dava açmak.

Evet garip ama gerçek. Bir çiftçi 8 yıl içinde üzerine 3 kez yıldırım düştü diye Tanrı’yı mahkemeye verdi. Avukatı ile görüşüp Tanrı’ya tazminat davası açtı ve “Ben aslında Tanrı’nın iyi bir kuluyum. Bunu hak edecek bir şey yapmadım. Bu nedenle Tanrı’ya tazminat davası açıyorum.” dedi. Sonuç olarak Tanrı’nın adresi bulunmadığı için dava düştü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.