Ders Çalışma Yöntemleri

Liste 26 Şubat, 18:00'de eklendi

Ders çalışmak ne kadar üşendirse de önemli ve gerekli bir sorumluluktur. Bu yöntemlerle sorununuzu hafifletebilirsiniz

1. Sessiz bir ortam

Sessiz bir ortam

Daha iyi odaklanıp, daha iyi verim almak istiyorsanız, sessiz ve sakin bir ortama ihtiyacınız vardır. Gürültülü bir mekanda ders çalışmak; hem beyninizi yorar hem de dersten gerekli verimi alamazsınız.

2. Dersi dinlemek

Dersi dinlemek

Evde çalışmak kadar önemli olan bir diğer etmen ise dersi dinlemektir. Dersi dinlemek hem beyninize siz anlamadan bilgileri yerleştirir hem de iyi bir çocuk gibi görünmenizi sağlar. Bu sayede hem yüksek notlar alabilir hem de dersi dinlediğinizi hocalarınıza gösterebilirsiniz.

3. Beyninizi yormayın

Beyninizi yormayın

Eğer çalışmaktan yorulduğunuzu düşünüyorsanız, kendinizi motive etmek için ufak aralar verip kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Bu sayede hem ders çalışmak için daha çok motive olursunuz hem de ders çalışmayı seversiniz.

4. Müzik

Müzik

Odaklanmak için arkada ufak bir müzik çalabilir. Ders çalışırken müzik dinlemek dikkatinizi dağıtmaz, aksine daha verimli ders çalışmanızı sağlar ve daha eğlenceli vakit geçirmenize yarar.

5. Kitap okumak

Kitap okumak

kitap okumak bilinicinizi yerinde tutar ve hafızanızı kuvetlendirir. Öğrendiklerinizi sınav esnasında hatırlamanıza ve soruları anlamanıza yardımcı olur.

6. Yardım almak

Yardım almak

Ders çalışırken mutlaka yanlız çalışacaksınız diye bir kural yoktur. Bilmediğiniz veya yanıldığınız bir bölümü ailenizden birine veya öğretmeninize sorabilirsiniz. Doğruyu öğrenmek, her zaman için yanlız çalışmaktan daha iyidir.

7. Soru sormak

Soru sormak

Anlamamak öğrenmemenin yarısını oluşturur, yani anlamadığınız kısmı sormaktan çekinmeyin. Öğrenene kadar sormaya devam edin ve unutmayın, asıl size öğretilmesse suç olur siz sorarsanız diye değil.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.