Dünyadaki Korkunç ve Sıra Dışı Olaylar

Liste 10 Ocak, 18:43'de eklendi

Dünyadaki Korkunç ve Sıra Dışı Olaylar

Yaşadığımız dünyada gerçeklerin olduğu kapının ardında bambaşka olaylar vardır.

Dev İnsan Fosili

Dev İnsan Fosili

1895 yılında İrlanda’da Dyer tarafından mineral araştırmaları sırasında bulunan dev bir fosilidir. Boyunun karşılaştırılması amacıyla bir tren vagonunun önüne koyulmuştur. Yüksekliği 3 metre 70 santimetre ve ağırlığı 2050 kg’dır. Dev fosile bu fotoğraftan sonra ne olduğu bilinmiyor.

Osmanlı’da Yaşanan Medusa Hadisesi

Osmanlı'da Yaşanan Medusa Hadisesi

Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiği zaman Venedikliler Fatih’e heyet gönderip, Yerebatan Sarnıcı’nda kendilerinin bir emaneti olduğunu ve para karşılığında almak istediklerini söylemişler. Fatih bunu kabul etmemiş ve bu olay uzun zaman sonra II. Abdülhamid’e kadar bir efsane olarak gitmiş. Fakat II. Abdülhamid zamanında İtalyanlar aynı teklifte bulununca sultan reddettmiş ve orada ne olduğuna bakmak için, o zamanın en güçlü adamlarını toplatmış ve Yerebatan Sarnıcı’nda istedikleri yeri kazdırmış. Söylenenlere göre çok büyük bir lahit bulunmuş ve bu lahitin içinde yarı kadın yarı yılan, yani Medusa’nın mumyası çıkmış. Sultan bu hadisenin duyulmaması için Medusa’yı çok gizli bir yere gömdürmüş.

Belmez Kasabası Gizemi

Belmez Kasabası Gizemi

İspanya’nın Andaluzya eyaletinin Bélmez’de, la Moraleda adındaki 2000 kişinin oturduğu küçük bir kasabasında 30 yıldır bilim insanlarının hiçbir çözüm bulamadıkları gizemli olaylar oluşmaktadır. 23 Ağustos 1971’de başlayan bu olay mutfaktan gelen seslerden sonra duvarda oluşan resimlerden çıkmıştır. İlk zamanlar leke olarak görülen duvardaki izler, daha sonra insan sureti resimler ortaya çıkmıştır. Bu olayın üstüne duvarı kıran evin sahibi duvarın içinden kemiklerin çıktığını görmüştür. 1970’lerde olay o kadar çok duyulmuştu ki, ülkenin ileri gelen rahipleri ve pananormal bilim insanları bu olaya el atmış, fakat bir çözüm bulamamışlardır.

Diyadlov Geçidi Vakası

Diyadlov Geçidi Vakası

Profesyonel 9 kayakçının Ural dağlarında kamp yapmaya gittiği, fakat geri gelmemeleri üzerine çıkılan arama çabalarında hepsinin ölü bedenleri bulundu. Yapılan araştırılmada 9 kişinin -30 derecede çadırlarından yoğun kar yağışı sebebinede aldırmadan çıkıp kaçmak istemeleridir. Olay yerinde 2 kişinin kafatası, diğer 2 kişinin kaburgası, bir kişinin de dilinin kesilmiş olduğu görülmüştür. Ayrıca bir başka cesette ağır olarak radyasyona mağruz kaldığı bulunmuştur. Bu kişileri kim tarafından neden öldürüldüğü bilinmemektedir. Savcı olay sonrası raporunda korkunç şekilde cinayet vakası olarak geçmiştir.

Elizabeth Bathory (Kanlı Kontes)

Elizabeth Bathory (Kanlı Kontes)

Macaristan asıllı olan Kontes, kocası öldükten sonra büyücülükle uğraşmış ve birçok ayinlere katıldığı söylenmektedir. Bir gün saçını acıtan hizmetçisine vurmuş ve yüzüne ondan kan gelmiştir. Bu olay üzerine aynaya bakan Kontes güzelleştiğini sanmıştır. Özellikle bakire kızları kaçırıp onlara işkenceler edip daha sonra kurduğu düzenekle onların kanıyla banyo yapmıştır. Tam olarak 612 bakire kızı kaçırıp kanlarıyla banyo yaptıktan sonra, olayların farkedilmesi üzerine oda hapsine çarptırılmıştır. 1614 yılında ise oda hapsindeyken intihar etmiştir.

Demir Maskeli Adam

Demir Maskeli Adam

Demir Maskeli Adam, popüler macera kitabı ve flimlerinin aksine gerçek yaşanmış bir olaydır. 1703 yılında Bastil hapishanesinde hücresine tekrar götürülen mahkumun durumu iyi değildi ve o gece ölmüştü. Bu mahkumun kim olduğu bilinmese de, o zaman ki kralın gayrimeşru oğlu ya da 14. Lui olan kralın yerine gelecek gerçek kraldır. Kral bu kişiyle özellikle ilgilenmiştir ve bu kişiyle sağlık konuları haricinden hariç konuşanları ölüm cezası ile çarptırılması talimatını vermiştir. Halen günümüzde kim olduğu bilinmiyor. Hücresinden cesedi çıkarılan bu kişi odasında bulunan bütün eşyalarıyla beraber yakılmıştır.

SCP-173 Nesne Sınıfı

SCP-173 Nesne Sınıfı

SCP-173, 1993’de 19. bölgeye taşındı. Kim tarafından yapıldığının kaynağı bilinmiyor. Beton Arme, inşaat demiri ve eser miktarda kraylon marka sprey boyadan oluşur. SCP-173 hareketli ve saldırgandır. Nesne doğrudan bir görüş hattı içindeyken hareket edemez bu sebeple konsteynırına giren görevlilerin 3 kişi olması ve bir görevlinin onu taşırken diğer ikisinin görüş hattından çıkmaması gerekir. Görüş hattından çıkan olursa saldırı olarak boyun kırma ve boğma gibi hamlelerle kurbanını öldürür.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.