Düşük Sermayeli, En Karlı ve En Farklı İş Fikirleri

İş Dünyası 11 Temmuz, 21:29'de eklendi

Zaman akıp giderken, 21 yüzyılın iş dünyasında internet etkisini hızla artırmaya devam ediyor ve en kazançlı iş fikirleri arasında internetin dahil olduğu fikirler açık ara fark atıyor. İnternetten satış sektörü gün geçtikçe daha da hacim kazanarak markaların satış strejileri geliştirmesi gereken alanlar arasında vazgeçilmez hala gelmiş durumda. Peki iyi kazanç elde edebilmek için sadece internet mi kullanmak lazım? İnternet, insanların topluluklar oluşturduğu ve inanılmaz bir potansiyele sahip büyük bir araç, iş hacminizi artırmak için kullanacağınız en akıllı iş modellerinden biridir. Ancak farklı iş fikirleri geliştirmek için farklı düşünmek ve onlarca iş fikri arasından en karlı iş fikrini bulmak ve diğer modellere göre öne çıkmak öncelikli plan olmalıdır. Fark yaratan bir iş fikri tabiki öncelikle düşünmekten geçer. Kısa sürede kazanmak istiyorsanız öncelikli bir iş planı çerçevesinde hareket etmeli bütün hedeflerinizi somut bir şekilde kağıda dökmeli ve uygulamaya geçmelisiniz. Yeni girişimlerde her zaman hızlı davranmalı gelecek vaad eden iş fikirleri arasında her zaman yıldızı parlayacak iş fikri oluşturmalısınız. Yazımızın devamında hangi alanlarda iş kurabileceğinizi ve size uygun iş fikrini kesinlikle bulacaksınız. Ancak en önemlisi de her iş fikrini uygulamaya dökebilmektir. Harekete geçmeden başarı mümkün değildir. Sunacağımız yenilikçi bir fikirle iyi kazanmak mümkün ve işe giriş bedeli düşük ve karlı fikirler olacaktır. Farklı iş kollarına ait bu fikirlerle kazanmak gerçekten mümkün. Farklı iş fikirleri 2017 yılında ve geride bıraktığımız bir kaç yılda en hızlı büyüyen pazar ve en akıllı iş fikirleri hangileri olduğunu listeledik. Kendi işinizin patronu mu olmak istiyorsunuz? Yüksek kar marjına sahip bir işletme mi kurmak istiyorsunuz? Kapsamlı bir iş modeli mi geliştirmek istiyorsunuz? Geleceğin favori işlerinden birine mi sahip olmak istiyorsunuz? Öncelikli olarak 2017 yılının yeni nesil işleri hangileri olacak gelin beraber görelim. Bu listede Türkiyede olmayan iş fikirlerini de bulabilirsiniz.

 

1- Teknik uygulama danışmanlığı

Bilgisayar ya da elektronik eşyaları kullanmayı seviyor musunuz? Bilgisayarları çöktüğünde veya ağları tehlikeye girdiğinde arkadaşlarınız size geliyor mu? Teknik danışma, sizin için yeni bir iş fırsatı olabilir. Hızlı büyüyen teknoloji alanından elektronik her geçen gün artmakta ve her geçen gün insanlar teknik desteğe ihtiyaç duymaktadır. Yeni iş alanları arasında teknoloji yok sayılamayacak kadar açık bir pazardır.

Teknolojide büyük adımlar atılıyor. Ve bunun anlamı, büyük ve küçük şirketlerin yeni teknolojiyi işletmeleriyle entegre etmelerini isteyecekleri anlamına geliyor. Zekice iş fikirleri geliştirmek istiyorsanız bu adım sizin için önemli olabilir.

Ancak girişimciler zaten çok fazla alanda bilgiye sahipler ve ne yazık ki çoğu yeni teknolojiyi içten ve dıştan öğrenmek için zaman ve enerjiye sahip değiller. İşletmelerin teknoloji çözümlerini uygulamasına ve işletmesine yardımcı olabilecek bir teknoloji danışmanlık hizmeti yüksek talep görecek ve oldukça karlı olabilecektir. İşte bu nedenle 2017 yılının ve yakın geleceğin kazandıran iş fikirleri arasında firmaların teknoloji adaptasyonu konusunda danışmanlık iyi bir kazanç sağlayabilmektedir.

2- Gayrimenkul satışı

Kazançlı iş fikirleri arasında tabiki de gayrimenkul ve emlak ofisleri gözardı edilemeyecek düzeydedir. Pazar büyüklüğü olarak Türkiye’de zaten hızlı gelişen işler arasında olan gayrimenkul sektörü, işini iyi yapan danışmanlarla, hem yatırımcılara fırsat sunmakta hem de bireysel olarak başarılı olabilmektedir.

Nasıl bir dükkan açsam diye düşünenler ufak bir eğitim ve bir kaç sertifikayla yeni bir girişimde bulunabilirler.

Bir evi fiyatlandırmak ve bir satış düzenlemek için lisanslı bir değerleme uzmanı olmanıza gerek yoktur. Satışa sunulan tüm içerikler için fiyat belirledikten sonra, halkı ürün satın almak ve tanıtmak için bir gün tanıtım ve reklam yapabilirsiniz. Böylelikle düşük maliyetli bir işe sahip olabilirsiniz. Ancak yine de cazip tekliflerinizle diğer danışmanlar arasında fark yaratmak öncelikli planınız olmalıdır.

3- Serbest metin yazarlığı

Şirketler, reklamlar, web siteleri veya bloglar için temiz bir açıklama yazabilen biri olmak yapılabilecek sermayesiz iş fikirleri arasındadır. Şirketler size düzenleme hizmetleriniz için bile para ödeyecek.

 

4- Ev sağlık hizmetleri

Günümüzde birçok işletme binlerce yıldır pazarlamaya odaklanıyor ancak bunun yerine yaşlılara hitap eden bir işe başlamak buna değebilir. İnsanlar her zamankinden daha uzun yaşıyor ve bu da yepyeni bir müşteri kitlesi açıyor. Ulusal Yaşlanma Enstitüsüne göre, 2010 ve 2050 yılları arasında 85 yaş üstü nüfusun küresel olarak yüzde 351 oranında artacağı tahmin ediliyor.  65 yaş üstü nüfus için yüzde 188 ve küresel bazda yüz yaş üzeri nufüs 10 kat artacağı öngörülmektedir. İhtiyaçlarına cevap veren özel hizmetleri kullanan bir çok insan var. 

Ve yaşlılara yardımcı olmak ve başarılı bir iş büyümek için birçok yol var. Salon hizmetlerinden iş hizmetlerine kadar olan her şey, becerilerini evlere götürebildiğin sürece veya artık yürüyemeyen ya da araba kullanamayan yaşlılara yardımcı olabileceğin sürece başarılı olabilirsin. Ayrıca, yaşlıların evlerinden destekli yaşama olanaklarına geçişine, paketleme ve taşıma işlemlerinden, mobilyalarını ve mülklerini kurmaya veya saklamaya yardımcı olmak için bir iş düşünün. İş kurmak ve karlı iş fikirlerine sahip olmak büyük ölçüde düşünmekten geçer.

5- Sosyal medya danışmanlığı

En hızlı büyüyen iş sahaları arasında su götürmez bir gerçek olan internet ve sosyal medya kullanımıdır.

Tabii, sosyal medya danışmanlık hizmetleri sunan birçok işletme var, ancak öncelikli olarak işletmelerle buharlaşan ağlara odaklanarak kalabalığın öne çıkabilirsin. Facebook ve Twitter hala en iyi şebekelerdir ancak işletmeler Instagram, Pinterest, Tumblr ve Snapchat gibi platformlarla en çok aktif eğilimindeler. Bu platformların tamamında büyük kitleler var ancak birçok işletme, ne kadar büyük olduklarını, ne kadar etkili olabileceğini ve nasıl çalıştıklarını bilmiyor. Örneğin, Twitter’ın canlı yayın uygulaması olan Periskop, The Tenness’a göre, 10 milyondan fazla aktif hesaba, Snapchat 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Tumblr ve Instagram’ın 400 milyondan fazla kullanıcısı var ve Pinterest 100 milyondan fazla kullanıcısı var.

Kendi işini kurmak isteyen yatırımcılar, farklı iş fırsatlarını değerlendirirken hızlı büyüyen bir pazar haline dönüşen sosyal medyayı da iyi kullanmalı ve sosyal ağlar üzerinde kendilerini tüketicinin tercih etmesini sağlamalıdır.

Bu konuda Sosyal Medya ile İşinizi Büyütmenin 8 Altın Kuralı başlıklı yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Sosyal medyada bir geçmişiniz varsa ve bu belirli platformları derin bir şekilde anladıysanız, temelleri daha az odaklanmış bir sosyal danışmanlık işi başlatmayı deneyin ve işletmelerin erişemediği milyonlarca kullanıcıdan istifade ederek yararlanmasına yardımcı olun. Yalnızca Facebook ve Twitter ile yeni bir pazara ulaştırabilirsiniz.

6- Organik güzellik ürünleri

Her yaş grubundaki tüketiciler, yiyecek ve yaşam tarzı ürünleriyle ilgili olarak tamamen doğal ve organik ürünleri tercih etmektedir. JWT Intelligence tarafından düzenlenen bir trend raporuna göre, 50’den fazla insan grubu, özellikle organik malzemelerle yapılan doğal güzellik ürünleriyle ilgileniyor. Kömür ve lahana gibi. Ev yapımı yüz sabunu, fırçalayıcılar veya kozmetik ürünlerinin kendi serisini başlatmanız bu demografik tabloyu yakalamanın akıllı bir yolu olabilir. Organik ürünler, ilginç ticaret fikirleri arasında yıldızı parlayacak iş önerisidir.

 

7- Sağlıklı fast food

Şimdiye kadar bir restoran ya da bir gıda kamyonu açmayı hayal ettiyseniz, işte bunu yapmanın tam zamanı. JWT Intelligence’ın raporunda toplumların her zamankinden daha sağlıklı olduğu ve sağlıklı yiyeceklerin gittikçe popüler olduğu bir mutfak eğilimi olacağı belirtildi. Tüketiciler, onlarla birlikte hareket edebilecekleri yerel, mevsimlik yemekler üzerinde rekabetçi fiyatlar arıyorlar.

Nasıl bir işletme açabilirim? sorusunun en girişimci iş fikirleri arasından sıyrılabilecek bir fikir olabilir.

 

8- Sağlık danışmanlığı

Farklı iş fikirleri ile ilgili örneklerimize devam ederken geleceğin en hızlı büyüyen işlerinden biri de sağlık üzerine yapılan işler olacaktır.

Dünya’daki sağlık hizmetlerini anlayabilen ve gezinebilecek insanlara fazla ihtiyaç duyulmadı. Değişiklikler, Affordable Care Act uyarılarınca, yaygınlaşmaya devam ederken kullanıcılar karmaşık sigorta kayıt sisteminde dolaşmaya çalıştıkça, geçiş sürecini kolaylaştıracak insanlara büyük talep olacak. Bir sağlık danışmanının, sağlık ve sigorta alanında geçmişi olması gerekir; ancak süslü bir ofise veya büyük bir personele ihtiyaç yoktur. İşini iyi yapan bir danışman özellikle karmaşık sağlık hizmetlerinde çok büyük ve önemli bir rol oynayacak.

Değişik iş fikirleri 2017 yılında da geçmişte bıraktığımız yıllara oranla çok değişecek.

 

9- Grup danışmanlığı

En iyi iş fikirleri 2016 yılında keşfedilmeye devam etti ve ABD’inde bile hala yeni iş modelleri oluşmaya devam etti.

Grup danışmanlığı genel olarak, yatırımcı grupları, yeni yatırımlara yatırım yapmak için bir araya getiriyor. Konsept, Amerika Birleşik Devletleri’nde henüz emekleme aşamasındayken, girişimcilerin, bu yeni yatırım kaynağına girmenin en iyi yolunu bulma noktasında biraz yardıma ihtiyacı var. Şüphesiz farklı iş modelleri arasında en mantıklı olanlarından biri bu danışmanlık hizmeti olacak.

Danışmanlık hizmeti veren girişimcilerin çeşitli kampanyalar oluşturup müşterileri ve yatırımcıları bir araya getirerek potansiyeli yüksek işler ortaya koyması kaçınılmaz olacaktır.

 

10- Tekerlekli sandalye tamiri

Genel nüfus her zamankinden daha uzun yaşarken, sağlık bakım ihtiyaçları katlanarak artmaktadır. İşletme sermayesi düşük değişik iş fikirleri arasında sağlık kesinlikle yer alacaktır demiştik. Tekerlekli sandalye tamiri de sağlık alanında parlak iş fikirleri arasında yer alacaktır. 

Günümüzde istatistikler, 2,8 milyondan fazla Amerikalı’nın hareket kabiliyeti için tekerlekli sandalye kullandığını ve bu sayede, günlük işlerinde, ev hayatında ve mesleki işlerinde daha fazla bağımsızlığa sahip olduğu tespit edilmiştir. Bu tekerlekli sandalye kullanım oranı, diğer tıbbi cihazlarla birlikte, tekerlekli sandalyelerin bakım ve onarımına çok fazla ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor. 

11- Çok kültürlü pazarlama uzmanı

Tercih edilen işler arasında pazarlama her zaman belli bir yere sahip olmuştur. Akıllı iş fikirleri arasında yerini alacak olan çok kültürlü pazarlama teknikleri girişimcilere yeni bir girişim fırsatı oluşturacak.

Tüm işletmeler müşterileri ile bağlantı kurmanın yeni yollarını arıyor ancak azınlıklarla bağlantı kurma konusunda birçoğu eksik kalabiliyor. Doğrudan reklamcılık firması Accurate Leads’den yapılan araştırmalar, azınlıkları hedef almayan pazarlamacının 3 trilyon dolarlık bir pazarda kaybettiğini tespit etti. Potansiyeli yüksek işleri tespit etmeye çalışan girişimciler için bulunmaz bir fırsat oluşturacak gibi görünen pazarlama sektörü, en hızlı büyüyen pazarlar arasında listenin başlarında.

12- Yeşil danışmanlık

En iyi iş fikirleri 2016 yılında enerji sektörünü kesinlikle barındırdığı gibi 2017 yılında da yer alacak. Enerji maliyetlerini düşürmek ya da karbon salınımını azaltmak olsun, işletmelerin yeşil uygulamaları benimseme çabası yüksek olacak ve hızla büyüyecek. Yeşil danışmanlık işleri geleceğin favori işleri arasında yer alacak, girişimcisine yeni iş modeli oluşturacak. Girişimciler yeşil olmak isteyen firmalara projeleriyle yenilikçi fikirler sunarken firmaların da bu sayede yüzü gülecek.

Geleceği olan iş fikirleri arasında yer alacak yeşil danışmanlık işleri yeni bir sistem ve 5 ila 10 yıl arasında firmalarda ihtiyaç haline gelecek gibi görünüyor.

 

13- Afet danışmanlığı

Günlük haberler, yangınlar, seller ve diğer trajedilerle doludur. Bu felaketler yıllarca insanlara zorluklar yaşatmıştır.Bu gerçeklik, kendi değerlendirmelerini yapmakta zorlanan birçok işletme sahibinin dikkatinden kaçmamıştır ve girişimciye yeni iş alanları sağlamıştır.  

14- Çeviri hizmetleri

İş hacmi yüksek alanlardan biri de çeviri hizmetleri vermektir. Yeni bir pazar arayışında olan firmalar her zaman çeviri hizmetine ihtiyaç duyacaktır. Bu ihtiyaçtan dolayı çeviri hizmetleri vermek kazançlı iş fikirleri arasında yer alacaktır.

15- Kapsamlı bir oto tamircisi

Kapsamlı bir iş planı oluşturarak insanları sıkıntılı araç oto tamir işlerinden kurtarmak geleceğin en önemli mesleklerinden biri olabilir. Aracınızı evden alacak ve size bir araç bırakacak sizin aracınız tamir edildiğinde tekrar evinize bırakacak bir hizmet hem insanları mutlu eder hem de yatırımcısının yüzünü güldüren bir girişim olabilir.

 

Dünya’daki tüm girişimcilerin “Hangi işten kaç para kazanırım?” sorusunun cevabını alabilecek liste böyle şekillenmiş durumda. Yenilikçi fikirlerin yer aldığı ve ülkemizde son yıllarda girişimcisinin yüzünü güldüren düşük yatırım maliyeti olan en kazançlı iş fikirleri listemizle devam ediyoruz. Bir kaç yıl önce yeni bir girişim fırsatı olarak insanların hayaller kurarak başladığı ve başarıya ulaştığı yıldızı parlayacak iş önerileri için okumaya devam etmeniz yeterli. Yazımızın sonunda yer alan facebook ve twitter sayfalarımızı takip ederek yeni ve farklı iş fikirleri yazılarımıza daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Kendi işinin patronu olmak isteyenler bu düşük yatırım maliyetli iş fikirlerini değerlendirebilir.

1- Etüt merkezi açmak
2- Emlakçılık yapmak
3- Güzellik salonu açmak
4- Oto yıkama dükkanı açmak
5- Meyve suyu barı açmak
6- Avm’lerde satış standı açmak
7- Seyyar satıcılık yapmak
8- Evden eve taşımacılık yapmak
9- Balık üretim tesisi kurmak
10- Doğal organik yumurta üretimi yapmak
11- Oto kurtarıcılık
12- Bilgi sahibi olduğunuz ya da eğitirm aldığınız alanda danışmanlık hizmeti vermek
13- Teraryum ve minyatür bahçeler tasarlayıp satmak
14- Yarasa gübresi üretim tesisi kurmak
15- Mantar yetiştiriciliği
16- Solucan gübresi üretim tesisi kurmak
17- Peyzajcılık ve süs bitkileri üreticiliği

Her girişimci en hızlı davranmak ister ancak bu listedeki her iş kolunu araştırıp uygulamaya döken herkes kazanıyor ve ülkemiz piyasasında çok daha iyi yerlere gelecek gibi görünüyor. Siz de ilgi alanınıza göre bir iş kolu seçebilir ve siz de kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.