En Başarılı 15 Sihirbaz

İş Dünyası, Sanat 10 Şubat, 14:07'de eklendi

En Başarılı 15 Sihirbaz

Criss Angel, Dynamo gibi ünlü sihirbazların dışında ortamlarda gerçekten havalı numaraları bize öğretebilecek sihirbazlar da var.

Çocukken hepimiz sihirbazları severdik, büyüdük bakışımız değişti. Artık sihirbazları çözmek için izliyor veya biliyorsak ortamlarda birkaç da numara yapmak ilgimizi çekiyor. Genelde bir ortamda numara yaptığımızda da bunu birileri biliyor oluyor. Eğer illüzyona ilgi duyuyorsanız, listemizdeki sihirbazları inceleyerek ortamlarda biraz daha üst düzey ve şaşırtıcı gösteriler yapmanız mümkün olacak.

15. Brian Brushwood

Brian Brushwood

Brian Brushwood, illüzyon numaralarıyla beraber, bar ortamlarında arkadaşlarınıza yapabileceğiniz ‘Pub Games’ tarzı oyunları da öğretiyor. Örneğin bir şişenin altındaki kağıt parayı şişeyi devirmeden nasıl alabileceğinizi veya kibritlerle sadece sizin kazanabileceğiniz iddiaları da Brian Brushwood videolarından öğrenebilirsiniz.

14. Jay Sankey

Jay Sankey

Jay Sankey, videolarında hemen her ortamda uygulayabileceğiniz, çok fazla hazırlık gerektirmeyen etkileyici kart numaralarını öğrenebileceğiniz bir sihirbaz.

13. David Stone

David Stone

Etkileyici bir sahne performansından arkadaş ortamında uygulayabileceğiniz ufak tefek gösterilere kadar pek çok farklı alanda yapılabilecek numaralar hakkında eğitim çalışmaları yapmaktadır.

12. Micahel Ammar

Micahel Ammar

Listedeki üstatlardan biri olan Ammar, sihirbazların close up dedikleri türdeki en başarılı performans sanatçısıdır. Kart, bozuk para numaralarından tutun, limonun içinden çıkan kağıt para gibi çok farklı numaraları öğrenebileceğiniz bir sihirbazdır.

11. Calen Morelli

Calen Morelli

Genelde kendi icat ettiği numaraları uygulamak biraz zor da olsa, Calen’in gösterilerinden birini kusursuz yapabilirseniz, insanların etkileneceğinden hiç şüpheniz olmasın.

10. Bill Malone

Bill Malone

Kartlarda artık basit gösteriler sizi tatmin etmiyorsa, Bill Malone, kendinizi geliştirmek için aradığınız kişi.

9. Yigal Mesika

Yigal Mesika

Herhangi bir objeyi herhangi bir ortamda uçurmak istiyorsanız veya birisine dokunduğunuzda o kişiye elektrik çarptırabilecek gücünüz olduğunu göstermek istiyorsanız Yigal Mesika ile tanışın.

8. Rich Ferguson

Rich Ferguson

Basit mental gösterilere ilgi duyuyorsanız Rich Ferguson sizin adamınız. Kaşık, çatal bozuk para bükmek ya da basit bir kart numarasını bile profesyonel bir performansa dönüştümek istiyorsanız mutlaka Rich Ferguson’u iyi tanımalısınız.

7. Banachek

Banachek

Ondan öğreneceğiniz numaralarla, sizi izleyenler artık düşüncelerinin bile kendilerine ait olmadığını düşünecekler.

6. Masked Magician (Maskeli Sihirbaz / Gerçek Adı: Val Valentino)

Masked Magician (Maskeli Sihirbaz / Gerçek Adı: Val Valentino)

90’larda televizyon izlemiş arkadaşlar bu sihirbazı tanırlar. Amerika’da yakın zamanda yeniden televizyon programı yapan maskeli sihirbaz, hem büyük sahne gösterilerinin inceliklerini hem de kolaylıkla uygulayabileceğiniz ufak hacimli numaraları öğretir.

5. Wayne Houchin

Wayne Houchin

Çoğu sihirbazın sevdiği bir sokak sihirbazıdır Wayne. Aynı zamanda illüzyon mucidi olan Wayne Houchin gösterileri diğer sihirbazlara göre daha karanlıktır. Wayne Houchin ile tanışırsanız, seçilen bir kartın sembolü yara olarak elinizde belirebilir ya da yuttuğunuz bir ipliği gözünüzden çıkarmayı öğrenebilirsiniz.

4. Danny Garcia

Danny Garcia

Sihirbazların troll’üdür. komik olduğu kadar etkileyici bir sanatçıdır. Danny Garcia için hemen her şey bir sihirbazlık malzemesidir. Bir ortamda arkadaşlarınıza gösteri yapmak istiyorsanız mutlaka Danny Garcia’yı tanıyın.

3. Eric Jones

Eric Jones

Kart ve bozuk para numaralarının ‘yuh artık’ adamıdır.

2. Marcus Eddie

Marcus Eddie

Sokak sihirbazlığı hakkında pek çok şeyi Marcus Eddie’den öğrenebilirsiniz.

1. Daryl

Daryl

Daryl, ‘Ben artık kart gösterilerini en ufak detayına kadar öğrenmek istiyorum’ diyorsanız mutlaka tanımanız gereken bir sihirbazdır. Hemen her sihirbazın saygıyla önünde eğildiği bu öğretmen sihirbaz; ‘Daryl – Encyclopedia of Card Sleights’ adlı 8 DVD’den oluşan bir eserin de sahibidir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.