Evde Nasıl Keyifli Vakit Geçer?

Liste 22 Mart, 14:00'de eklendi

Uzun ve yorucu bir haftanın ardından hem eğlenmek hem de dinlenmek hakkınız; işte evde yapılabileceklerin listesi…

Haftasonu geldi, dışarıda gezmek, eğlenmek adına onlarca seçenek var ama hem yorgunsunuz hem de güzel bir haftasonunu evde geçirmek istiyorsunuz. İşte size birkaç seçenek.

Birlikte yemek yapmak

Birlikte yemek yapmak

Aileden ya da arkadaşlardan her kimle yapılırsa yapılsın enteresan anılar bırakan basit ama güzel bir fikir. Başından sonuna eğlenceli bir yol ki mideden geçip kalbe giden. Hiç denediniz mi?

Bir müzik aletine yoğunlaşmak

Bir müzik aletine yoğunlaşmak

Her ne kadar amatör olsanız da bir müzik aleti ile ilgilenmek stresi azaltır ve size yeni besteler bile yaptırabilir.

Ev sineması

Ev sineması

Perdeleri sıkıca kapattınız, filmin sonuna yetecek kadar çok çereziniz var, mısır bile patlattınız, soğuk içeceğiniz de tamam. Ayaklarınızı uzatın, ev konforunda sinema keyfinin tadını çıkartın.

Ev Oyunları

Ev Oyunları

Gün daha bitmedi! Sırada eğlenceli ev oyunları var… Bilgisayar oyunlarının yanı sıra eğlenceli masa oyunları ya da sessiz film de önerilerimizin içinde…

Renkler ve çizimler

Renkler ve çizimler

Çoğu zaman hiç beklemediğiniz kadar rahatlatır resim yapmak. Çünkü ruhta var olan bir çok şeyi aktarmanın yollarından biridir. Beynin psikolojik sorunlarla başa çıkmada resmin iyi bir kanal olduğu kanıtlanmış bir gerçektir.

Evde dans

Evde dans

Her şeye üşenseniz bile tek başınıza olsanız dahi dans etmeye üşenmeyin. Unutmayın! müzik ruhun gıdası…

Yazmak bir terapidir

Yazmak bir terapidir

Yapılan bir araştırmaya göre yaşadığınız olumsuzlukları yazmak ve yazdıklarınızı yırtmak yaşadığınız kötü etkiyi daha kolay unutmanızda yardımcı olacaktır. Bir diğer yandan da artıları ve eksileri gözden geçirip karar vermenizde zihninizi çalıştırırken rahatlamanızı ve dinlenmenizi sağlayacaktır.

Evde kitap okumanın keyfi

Evde kitap okumanın keyfi

güzel bir gün geçirdiniz. Birlikte ya da yalnız tavsiyelerimizi teker teker uyguladınız. Sevdiklerinize vakit ayırdınız, hem dinlendiniz hem eğlendiniz. Gününüze bir de kitap ekleyin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

Başlıklar: