Evsizler İçin Güneş Enerjisiyle Çalışan Çadır

Mühendislik tecrübesi ve bilgisine sahip olmayan gönüllü gençlerin evsizler için ürettiği güneş enerjili ve sırt çantasına dönüşen çadır.

Los Angeles’ta evsizlik oranı hızla artarken, sakinler çözüm bulmak için uğraşıyorlar. San Fernando Lisesi’ndeki bir öğrenci grubu, bir etki yaratmak için mühendislik veya buluşla ilgili daha önce hiç tecrübeye sahip olmamış olsa da, bir sırt çantasına sığacak kadar güneş enerjisi ile çalışan bir çadır kurmayı başardı ve saygınlıktan fazlasını kazandı.

Genç kızlar, LA’daki düşük gelirli ailelerden gelen genç kızları teknoloji ve mühendislik alanlarını takip etmeye iten ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan DIY Girls tarafından işe alındı. DIY Girls İcra Direktörü Evelyn Gomez, projeyi yönetti ve elinden geldiğince yardım etti ancak yalnızca 12 kız ekibi tarafından başlangıç ​​aşamasından başlayarak tamamlandı. YouTube videoları ve Google aramaları yardımıyla bayanlar dikiş, kodlama ve 3D baskı karışımı ile çadır üretmek için bir yıl boyunca birlikte çalıştılar.

Kızlar Lemelson-MIT programı kapsamında icadlarını 16 Haziran’da MIT’nin EurekaFest’inde sundu ve sonunda 10.000 dolar kazandı. Düşük gelirli ailelerin gönüllü kızları neredeyse daha işin başında ancak GoFundMe kampanyası sayesinde bağışları 18.000 doları aştı. Umut veren bu genç kahramanlar için haklı bir zafer.

 

Kaynak:Bored Panda

Çeviri:Fikriniz Olsun

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.