Güneş Işığını Takip Eden Bitki Robotu

Bilim & Teknoloji 9 Mayıs, 01:46'de eklendi

Evinizde artık ölü bitki yok! Güneş ışığını takip eden bitki robotu var!

Robotik çalışmaları şimdiden uzun bir yol kat etti ve şimdi hayal bile etmediğimiz fonksiyonları gerçekleştiren robotlarımız var. Bu tür yenilikçi makinelerden biri, bitkilerinizi koruyan ve kelimenin tam anlamıyla onları canlı tutmaya yardımcı olan örümcek benzeri bir robot olan Hexa‘dır. Eğer evlerinde yeşillikler içinde olmayı seven insanlardan biriyseniz, bitkilerinizi sulamayı unutun, onun yerine Hexa‘ya yatırım yapmak iyi bir fikir olabilir.

Bu örümcek benzeri robot güneş ışığını kovalayarak bitkilerinizi korumanıza yardımcı olacak

Belirli bir bitkinin kendine özgü ihtiyaçları türüne bağlı olabilir, ancak kesin olan bir şey var: gelişmek için suya, güneş ışığına ve karbondioksite ihtiyaçları var. Hexa robotu sizin için ilk ikisini halletmenize yardımcı olacak kelimenin tam anlamıyla güneş ışığını kovalayacak. Hexa ayrıca güneş ışığında bitkinin her tarafına güneş ışığını dağıtarak etrafta döner.

Susadıklarında ve sulamaya ihtiyaç duyduklarında size haber verecekler.

Hexa, bitki mutlu olduğunda ve geliştiğinde “dans edecek” ve sulanması gerekirse, robot size bildirmek için bacaklarını damgalayacak. Hexa ani damlalarla başa çıkmak ve temelde herhangi bir şey etrafında hareket etmek üzere tasarlandığından, uzuvları da oldukça çeviktir.

Bununla birlikte, robot başka işlevleri de yerine getirir.

Onunla bu şekilde oynayabilirsiniz – yukarıdaki resimde bitki bekçisinin insana bir çift beşlik verdiğini görebilirsiniz. Robotun içinde gece görüşü bulunan bir kamera da vardır, böylece odanızdan ayrılmadan evin etrafındaki tüm şüpheli sesleri araştırabilirsiniz. Buna ek olarak, WiFi ve USB bağlantı noktaları vardır.

Hexa’nın yaratıcısı robotun geleceği hakkında umutlu.

Hexa’nın yaratıcısı Tianqi Sun şunları söyledi: “Her yaşamın, insanlar dahil olmak üzere kendi varsayılan ayarları vardır. Milyonlarca yıldır insanlar kendi düzenlerini takip ediyorlardı ve geçen yüzyıla kadar bu yasaları çiğnemeye başladık. Denizaltıları, uçakları ve Apollo Programını icat ettik, temelde varsayılan ayarlarımızı bozmamıza yardımcı oldu. Robotik bir rover tabanıyla, tesisler mobilite ve etkileşimi deneyimleyebilir. Bu projenin, teknoloji ve doğal varsayılan ayarlar arasındaki ilişkiye bir miktar ilham getirebileceğini umuyorum. ”

Kaynak:BoredPanda

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.