Hayata Dair Fikirler

Liste 17 Mart, 14:00'de eklendi

Normal yaşantımızda karşımıza çıkabilen talihsiz sorunları ortadan kaldırmamızı sağlayacak parlak fikirler.

1. Madeni para olmadan alışveriş sepetini kullanabilmek

Madeni para olmadan alışveriş sepetini kullanabilmek

Hepimiz bu duruma maruz kalmışızdır. Çözüm aslında çok basit, tek ihtiyacınız olan yuvarlak başlı bir anahtar. Madeni para yuvasına anahtarı koyun ve arabanın kilidini açın.

2. Kilidi donmuş arabaya girebilmek

Kilidi donmuş arabaya girebilmek

Anahtarı bir çakmak kullanarak ısıtın ve kilide sokun. Bu, denediğiniz ilk seferinde işe yaramayabilir, bu nedenle denemeye devam edin. Anahtar uzunsa, kilidini çıkarmadan ısıtabilirsiniz. İşlem bu şekilde daha hızlı olacaktır.

3. Asansörün her katta durmadan devam etmesini sağlamak

Asansörün her katta durmadan devam etmesini sağlamak

Eğer bir yere gitmek için acele ediyorsanız, bu hüner çok yardımcı olabilir. Ancak çok fazla kullanmayın, diğer insanların da ulaşabilecekleri yerleri var. İstediğiniz dışındaki herhangi bir katta durmadan bir asansöre binmek için kapanana kadar ‘kapıyı kapat’ düğmesini basılı tutun. Ardından, gitmek istediğiniz zemin için parmağınızı ilk düğmeye koyarak bırakın.

4. Benzin istasyonundaki benzinin kalitesini kontrol etme

Benzin istasyonundaki benzinin kalitesini kontrol etme

Benzini birkaç damla bir beyaz kağıt parçasına dökün. Daha hızlı kurumasını sağlamak için üzerine üfleyin. Kurumasından sonra, benzin kağıt üzerinde neredeyse görünür bir leke bırakmalıdır. Bunun yerine yağlı veya çok renkli bulmacalar görürseniz, bu iyi bir kalite değildir. Sarı, tereyağı renginde bir leke, dizel ile birlikte karıştırıldığının bir işaretidir; oysa karanlık bir halka, yüksek yoğunluklu metallerin ve katranın varlığını belirtir.

5. Elinize bir şişe açacağı yoksa bir şişe şarap nasıl açılır

Elinize bir şişe açacağı yoksa bir şişe şarap nasıl açılır

Şişe duvardan veya bir ağacın yardımıyla açılabilir. Önce, fotoğrafta gösterildiği gibi şişenin tabanını havluyla sarın veya ayakkabı içine yerleştirin. Bu işlemi yaptıktan sonra, şişenin tabanına, mantar şişenin yarısına kadar sert bir yüzeye dokunun. Sonra elinizle kaldırın.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

Başlıklar: