Hayatınızı Kolaylaştıracak Faydalı Bilgiler

Liste 4 Mart, 16:09'de eklendi

Gündelik hayatınızı daha kolay hale getirecek birbirinden ilginç ve faydalı bilgiler.

1. Gülleri dikmeden önce büyütmek

Gülleri dikmeden önce büyütmek

İşte dikmeden önce gül büyütmek için harika bir ipucu. Dikimden önce, kesimlerin alt uçlarını küçük patateslere batırın. Patateslerde bulunan nem ve besinler güllerin sağlıklı kökleri geliştirebilmesine olanak tanır.

2. Su geçirmez ayakkabılar

Su geçirmez ayakkabılar

Ayakkabılarınızın her yerine balmumu ile yağlayın. Ardından, balmumunu, artık göremeyene kadar eritmek için fön makinesi kullanın. İşte bu! Suya dayanıklı ayakkabılarınız hazır!

3. Elbiselerinizi daha hızlı kurutun

Elbiselerinizi daha hızlı kurutun

Kurutucunuz yoksa ve elbiselerinizi çabucak kurutmanız gerekiyorsa, bu yöntem işinize yarayabilir. Islak kıyafetlerinizi kuru bir havluya koyun. Havluyu giysi içinde rulo haline getirin. Alın ve fazla su sıkmak için sıkıca bükün. Fazla suyu boşalttıktan sonra, giysinizi tamamen kuru bir askıda asın.

4. Ayakkabının kokusunu almak

Ayakkabının kokusunu almak

Kötü kokulu ayakkabılarınız varsa, kokuyu emmek için her ayakkabının içine birkaç kuru çay poşeti koyun. Ayakkabılarınız aynı zamanda ıslak ise, onları bir miktar pirinç ve kabartma tozu karışımı ile doldurun ve birkaç gün bekletin.

5. Sıkı ayakkabılar

Sıkı ayakkabılar

Yeni ayakkabılarınız çok sıkı hissettiriyorsa, bunları genişletmenin bir yolu vardır. Islak gazeteyle her ayakkabıyı olabildiğince sıkı şekilde doldurun. Ayakkabıların kurumasına izin verin ve sonra gazeteyi çıkarın.

6. Ateş başlatmak

Ateş başlatmak

Cipsler sadece lezzetli bir atıştırmalık değildir. Patates cipslerindeki yağ, onları mükemmel bir ateş başlatma malzemesi yapar.

7. Küçük kayıp öğeleri bulun

Küçük kayıp öğeleri bulun

Kaybettiğiniz küpeler gibi küçük eşyaları bulmak için elektrikli süpürgenizi kullanın. Elektrikli süpürgenin ucunu bir çorap veya külotlu çorapla örtün ve aramanızı başlatın. Aradığınız nesnenin zaten orada olup olmadığını görmek için zaman zaman kontrol edin.

8. Zaman damgalı su şişesi

Zaman damgalı su şişesi

Günlük su alımını takip etmek için harika bir yoldur. Bir işaret kalemi ile su şişesine çizgiler çizin ve sonra zamanı işaretli seviyenin yanında yazın. İşaretleme, su içmeniz için görsel bir hatırlatma görevi görecek ve günlük su alım gereksiniminizi karşılamanıza yardımcı olacaktır.

9. Düğmelerin düşmesine engel olun

Düğmelerin düşmesine engel olun

Düğmelerinizi yerinde tutmak için, ipler üzerine birazcık tırnak cilası sürün.

10. Vücut kokusu

Vücut kokusu

Deodorant sıkmayı unuttuysanız ve spor salonunuzda olduğu gibi koklamak istemiyorsanız, taze limon veya portakal ikiye bölün ve cildinize sürtün. Vücut kokusu kaybolacak.

11. Taze nefes

Taze nefes

Eve dönüp diş fırçalamayı unuttuysanız veya diş macunu bitirdiysen, elmayı çiğne çünkü elma ağız kokusunu önlemede yardımcı olabilir.

12. Narenciye mumları

Narenciye mumları

Evinizin saatlerce koklamasını ister misiniz? Portakal veya limondan mum yapın, hafifliği ve aroması uzun sürecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

Başlıklar: