İnsanlarla Bağ Kurmanın İpuçları

Bilim & Teknoloji 13 Şubat, 18:00'de eklendi

İnsanlarla Bağ Kurmanın İpuçları

Tanıştığınız insanlar üzerinde, günlük iletişimlerde başarılı olmanın altın kuralları…

Saç şeklimizi değiştirmek, ayakkabılarınızı parlatmak, takım elbise almak ve karakterimizi yansıtmak gibi tüm uğraşlarımıza rağmen neden bazı insanların hayatta başarılı olmasına rağmen diğerlerinin olamadığını hiçbir zaman gerçekten bilmiyoruz. Çok başarılı ve sevilen insanların bazıları utangaçken diğerleri yaygaracıdır. İçe dönük olanların çoğu saygı  görürken, dışa dönük bazılarından uzak durulur. Altta vereceğim kısa bilgilerle insanlarla daha başarılı ileşimler bulunabilirsiniz.

1. Yeni tanıştığınız insanlarla canlı sohbet etmeyi nasıl sürdürüsünüz?

Yeni tanıştığınız insanlarla canlı sohbet etmeyi nasıl sürdürüsünüz?

Yeni tanıştığınız birisini konuşturmak için gününün, son beş altı saatinin nasıl geçtiğini sorun. Mümkün olduğu kadar çok sayıda detayı kafanızda canlandırın ve bunları karşınızdaki insana sorun. Size zoraki gibi görünse de karşınızdaki insan sorduğunuz deneyimleri çok yakından yaşadığı için buna bayılacaktır.

2. Konuyu fark ettirmeden nasıl değiştirirsiniz?

Konuyu fark ettirmeden nasıl değiştirirsiniz?

1- X kişisinin biraz önce söyledikleri ile açıkça bağlantılı bir yorum yaparsınız
​2- Bunun ardından, X kişisi (ya da Y) biraz önce söylediklerinizle ilgili bir nokta yakalar.
​3- Aynı şeyi tekrar edersiniz, böylece sürer gider. Bu durum garip kaçmaz çümkü dinleyici(ler) iki düşünce arasındaki bağlantıyı anlamaktadır.

3. Büyük bir partide nasıl arkadaşlık kurulur?

Büyük bir partide nasıl arkadaşlık kurulur?

Bütün büyük toplantılar küçük bir ilişkiyle başlar. Bu yüzden dişinizi sıkın, içgüdülerinizi yenin ve erken gidin. Etkinliğe ilk gidenlerden birisi olun ve orada olan herkesle tanışın. Parti büyüdükçe, beraber takılacağınız ve sizi dğier davetlilerle tanıştıracak bir grubunuz olacaktır.

4. Fazla ileri gitmeden birisinden hoşlandığınızı nasıl belli edersiniz?

Fazla ileri gitmeden birisinden hoşlandığınızı nasıl belli edersiniz?

Sadece birisine dokunacakmışsınız gibi ileri uzanın ama yarı yolda durun ve kollarınızı başlangıçtaki konuma getirin. Bu ince masum bir şekilde uygulandığında son derece hoş bir tekniktir. Karşınızdaki insana ona saygı duyduğunuzu hissettiriyorsunuz ama samimiyetinizi uygunsuz bir şekilde göstermekte istemiyorsunuz.

5. E-postalarınızla kendinden emin bir izlenim nasıl bırakırsınız?

E-postalarınızla kendinden emin bir izlenim nasıl bırakırsınız?

Güven vermeyen geçmiş zaman yüklemleriyle konuşmayın. Kendinden emin şimdiki zaman yüklemlerini kullanın. Yakında koca olacak umut dolu bir adam bir dizinin üstüne çöküp sevdiği kadına “benimle evlenmeni istemiştim” der mi?

6. Mesajlarınızda ben kelimesini kullanmayın

Mesajlarınızda ben kelimesini kullanmayın

Resmi olmayan epostalarınızı makaslayın ve mümkün olduğu kadar çok ben kelimesini çıkarıp atın. Bu sayede daha sempatik görüneceksiniz. Ben kelimesini kullanmamanın kulağa garip geldiği yerlerde cümlenin başına mesajı gönderdiğiniz kişinin ismini koyun.

7. Geç kaldığınızda nasıl rahat davranırsınız?

Geç kaldığınızda nasıl rahat davranırsınız?

Hemen bir mazeret göstererek kendinizi alçaltmayın. Bir toplantıya ya da herhangi bir başka yere geç kaldığınızda, dişlerinin arasında bir mazeret sallayan nefes nefese kalmış bir köpek gibi sinsice içeri girmeyin. Nazikçe “af edersiniz” demeniz yeterlidir. İlerleyen süreçte trafiği, ateşi çıkmış beş yaşındaki çocuğunuzu dürüst bir şekilde ima etmenin soğuk kanlı bir yolunu bulun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.