Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Yılın Yeni İş Fikirleri

İş Dünyası 28 Şubat, 15:44'de eklendi

 

2018 Yılında Düşük Sermayeyle Kendi İşini Kurmak İsteyenler İçin En Yeni İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri 2018 yılında nasıl şekillenecek? En ilginç iş fikirlerini nereden bulabilirim? Her geçen yıl değişen iş fikirleri 2018 yılında nasıl değiştirecek? Ek iş fikirleri nerden bulabilirim? Lüks iş fikirleri arıyorsanız doğru yerdesiniz:)

Çeşitli sektörlerden seçilen 2018 için en iyi küçük işletme fırsatları listemize hoş geldiniz. Burada yeralan iş fikirleri şu özelliklere sahiptir.

1- Şimdi ve gelecekte uzun yıllar karlı olma potansiyeline sahip
2- Belirsiz ekonomik zamanlarda dahi iyi sonuç alabilmek;
3- Doktora veya on yıllarca deneyim gerektirmez. Bazıları ticari okul eğitimi, üniversite mezunu veya daha önce çıraklık kursuna ihtiyaç duyarken, diğerleri sektör için bir önceki tecrübeye gerek duyar.
4- Büyük miktarda başlangıç ​​sermayesi gerektirmez, ancak yalnızca her işin başında: özveri, sıkı çalışma, azim ve başarılı olmak arzusu gerektirir.
5- Bu fırsatların çoğunu ev bazlı işletmeler olarak işletmek mümkündür.

Hayatta kalma hedefiniz çok zengin olmaksa, küçük bir işletme sahibi olarak bunu gerçekleştirmek zordur. Ancak, sağlıklı gelir elde etmek, kendi işinizin patronu olmak ve tüm kararları verme şansınız olacaktır. Potansiyel olarak daha esnek bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz. Bir şeyi baştan inşa etmek, bir işletmeyi kendi başına çok tatmin edici hale getirebilir.

İşte, iş dünyasındaki ve nüfus grafiklerinin güncel eğilimlerini temel alan en iyi küçük iş fikirleri için bizim tavsiyelerimiz.

Sanal Gerçeklik

Sanal gerçeklik hesaplama (VR), kullanıcılara gerçekçi bir duyusal deneyim içine daldırmak için büyük bir fikir. Donanım ve yazılım satıcıları yeni VR ürünlerini pazara sunmak için öfkeyle çalışıyor ve endüstri parabolik bir oranda büyüyor – 2020’de istatistiklere göre dünya çapında VR pazarının büyüklüğü 40 milyar doları aşacak.

Sanal gerçekliğin iş veya zevk için potansiyel kullanımları pratik olarak sınırsızdır, örneğin:

3D filmler – 360 derecelik VR’de film izleme
Gayrimenkul pazarlaması – yeni bir ev almayı ve masa başı konforunda yeni evinizi görebildiğinizi hayal edin.
Oyun – VR, neredeyse haftalık olarak yeni VR başlıkları yayınlanarak oyun endüstrisinde devrim yaratıyor.
Eğitim – VR, eğitim senaryolarına daha fazla gerçekçilik katacak. Birçok işletme (UPS gibi) VR’yi kullanarak yeni teslimat sürücüsü eğitim programları başlatıyor.

Nitelikli İşletmeler

Günümüzde bazı ebeveynler, nitelikli esnafların düşük kazancı olduğu yanlış inancına sahiptirler. Çocuklarını meslek seçimi olarak vasıfsız kılmasına neden olan talihsiz bir durumdur. Aslında, yetenekli esnaflar genellikle çok iyi kazanır ve tatmin edici kariyerlerin tadını çıkarırlar.

Mevcut ticaret, insanlarının % 40’ının önümüzdeki on yılda emekli olacağı ve bu şekilde ticarette yetenekli işçiler için büyük talep yaratacağı tahmin edilmektedir. Vasıflı esnafın doğası kendilerini istihdam için ideal bir konuma getirir. Çoğu yerde tecrübeli esnaflar için yüksek maaşlar ve güçlü talep vardır.
Neden fazla talebin avantajlarından yararlanıp, iş fikirleri olarak kalifiye esnaflardan birini düşünmüyorsunuz?

 

Yazılım Mühendisliği ve Geliştirme

Yazılım mühendisleri ve geliştiricileri, ana bilgisayarlardan mobil cihazlara kadar çeşitli platformlarda yazılımlar hazırlar, test eder ve korurlar. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosuna göre, yazılım geliştiricilerinin 2023‘e kadar her yıl yüzde 17 oranında bir artış talep etmesi ve 2014’teki medya ödemelerinin yılda 100 bin dolardan biraz fazla olması bekleniyor.

Yazılım geliştirme endüstrisinin doğası sözleşmeli istihdamı ideal kılar. Birçok yazılım mühendisi maaşlı çalışanlar olarak başlar ve eninde sonunda serbest meslek müteahhitliği yapar. Bulut bilgi işlem ve uzaktan erişim kolaylığı, yazılım geliştirme işlemini ideal bir ev tabanlı iş haline getirir.

Çocuk Servisleri

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çocuk hizmetleri pazarında çeşitli alanlarda iş olanakları bulunmaktadır:

  • Açık hava anaokulları gibi çevreye odaklı teklifler de dahil olmak üzere kaliteli okul öncesi eğitim,
  • Sanat dersleri ve etkinlikleri,
  • Okuma, matematik ve İngilizce gibi becerileri öğretme,
  • Tenis, yüzme, futbol veya golf dersleri gibi spor eğitimi.

 

Ev Tadilat Hizmetleri

İnşaat işlerini seviyorsanız ve müşterilerin ev tadilat hayallerini gerçekletirmekten keyif alacağınızı düşünüyorsanız, neden onu bir işe dönüştürmüyorsunuz?

Evinde onarım veya tadilat gereken neredeyse herkese sorun, yenileme müteahhitleri bulmak zor ve iyi olanlar daima meşguldür. Ev tadilatı, belirsiz ekonomik süreçlerde bile, her zaman potansiyeli yüksek bir iştir.

 

Gıda Kamyonları

Çoğu insan gıda kamyonlarına, hamburger, patates kızartması ve sosisli gibi geleneksel fast food yemekleri sunma vizyonuna sahiptir ancak iyi, sağlıklı ve besleyici yiyeceklerin mobil satıcılar tarafından satılamayacağı düşüncesi tamamen yanlıştır.

Lezzetli besleyici yiyecekler üretmek için bir ustalık ve “mobil restorant” gibi bir arzunuz varsa, neden mobil bir yiyecek kamyonunu bir iş olarak görmüyorsunuz?

 

Tesis Destek Hizmetleri

Temizlik, güvenlik, bina bakımı, boyama vb işlerin şirketler tarafından yapılması işlemleri her zaman devamlı iş anlamına gelir. Sektörün 2026 yılına kadar yüzde 30 büyümesi bekleniyor. Bakım, inşaat ve iyi organizasyon becerileri konusunda geçmişiniz varsa, neden bir işletmeyi bir tesis destek hizmetleri koordinatörü olarak görmüyorsunuz?

 

Danışmanlık ve Terapi

Zihinsel sağlık alanı, artan hizmet talebi yaşayan başka bir meslektir. BLS, evlilik ve aile terapistlerine 2020 yılına kadar yüzde 41 oranında büyüme ihtiyacı duymasını beklemektedir.

Zihinsel sağlık danışmanlığı özel muayene gerektirir. Sahadaki pek çok profesyonel işletme kendi danışmanlık işletmelerini başlatıyor. Bununla birlikte, genellikle geniş kapsamlı eğitim gerektirir ve çoğunlukla yüksek lisans derecesi.

 

Bisiklet Satış, Servis ve Kiralama

Sağlık ve çevresel faydalar göz önüne alındığında, bisiklet sporunun katılım frekansı ile Dünya’da ikinci en popüler açık hava etkinliği olması şaşılacak bir şey değil. İnsanlar bisikletine göre:

ABD’li bisiklet yolculuğu, 10 yıllık bir süre zarfında ülke genelinde yüzde 47, en büyük şehirlerde yüzde 73 oranında büyümüştür. Kuzey Amerika şehirleri, işe gidip gelmek için arabalar yerine bisiklet kullanan insan sayısını artırmaya çalışıyorlar.
Amerikalılar yılda bisiklet sürmek için 81 milyar dolar harcıyor ve 770.000 iş üretiyor.
Sağlıklı, popüler, çevre için iyi olan ve hükümet tarafından büyük ölçüde teşvik edilen her şey güzel bir iş bahisidir. Pedalla çalışan elektrikli bisikletlere ek olarak, E-motosikletler çok popüler hale geldi. E-bisikletler elektriksiz güç pedalına takılabilir veya yardımcı olmak için elektrik enerjisi kullanabilir ve satışların 2018 yılına kadar 50 milyon adede gelmesi bekleniyor.

Bisiklet tutkunuz varsa ve girişimci olmak istiyorsanız, bu sizin için mükemmel bir iş fırsatı olabilir.

 

Siz de bu iş fikirleri listesinden ilham alabilir ve girişimci ruhunuz varsa hayalinizdeki işletmeyi kurabilirsiniz. Bizi sosyal medya üzerinden takip ederek yeni fikirlerimize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.