Kışın Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Sağlık 22 Ocak, 16:00'de eklendi

Kışın Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Kış dönemi insanların kilo almasında oldukça etkilidir. Peki kışın kilo almamak için neler yapılabilir?

Kış dönemi, insanlar zamanlarının büyük çoğunu özellikle akşamları evlerinde geçirmektedirler. Bu durum, kilo almaya neden olabilmektedir. Kış döneminde kilo almamak için neler yapılmalıdır? Bu yazımızda sizler için hazırladık…

Kahvaltı Şart!

Kahvaltı Şart!

Güne başlamadan önce kahvaltı en önemli öğünlerden biridir. Gün için daha enerjik ve tok hissi ile hareket edebilmek için kahvaltı yapılması oldukça önemlidir. Bu nedenle kahvaltıyı hayatınızdan asla çıkarmayın!

Bol Miktarda Su Ve Bitki Çayı Tüketin!

Bol Miktarda Su Ve Bitki Çayı Tüketin!

Su içme alışkanlığı soğuk havalarda unutulabilir. Günde 2 litre kadar su içilmelidir. Bu durum metabolizmanın hızlanmasına ve kilo vermeyi kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. Açlık hissi bastırmak içinde yeşil çay gibi bitki çayı içilebilir.

Protein Açısından Zengin Beslenilmeli

Protein Açısından Zengin Beslenilmeli

Kış döneminde özellikle bol miktarda protein yüklü besin ve kürler tüketilmelidir. Metabolizma, protein zengini besinleri tüketirken hızlı çalışmaktadır. Bu nedenle ana öğünlerde protein eksik olmamalıdır. Öğün içerisinde, balık, et, tavuk gibi hayvansal ve süt ürünleri içeren proteinler tüketilmelidir. Vejetaryenler ise, ceviz, kaju yada yeşil yapraklı sebzelere ağırlık vermelidirler.

Çorba İçmek Şart!

Çorba İçmek Şart!

Daha uzun süre tokluk hissi için çorba içilmesinde yarar vardır. Buna paralel olarak çorbada kalori düşüktür. Bu durum, tokluğu desteklemektedir. Bu sayede daha uzun tokluk hissi yaşanırken, az kalori alınmış olur.

Omega-3 Yağı Unutulmamalı!

Omega-3 Yağı Unutulmamalı!

Kış döneminde bireylerde genel olarak enerji düşüklüğü ve depresyon daha sık görülmektedir. Bu durumu en aza indirmek için Omega 3 alınmasında yarar vardır. Zayıflamak ve depresyon için omega 3 kullanılabilir. Bu besin kaynağını en iyi balıktan almak mümkündür. Dahası bitkisel olarak alabilmek için ise, keten tohumu, kuru yemişler ve semizotu tüketilebilir.

Şekerden Uzak Durun!

Şekerden Uzak Durun!

Kilo alamamak için şekerden kesinlikle uzak durmak gerekir. Araştırmalara göre, tatlandırıcılar; kilo almamak için bir çözüm gibi görünse de yapay olması açısından kilo alma riski taşımaktadır.

Açlığınızı Atıştırarak Bastırın!

Açlığınızı Atıştırarak Bastırın!

Ara ara öğün yemek metabolizmanın canlı kalmasını sağlar. Ancak en doğrusu 3 ana öğün yada acıktığınız saatte bir kere yemek olmalıdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.