Köyde Çoban, Kayak Merkezinde Antrenör!

Doğa & Çevre, Hayvanlar, İş Dünyası 17 Şubat, 21:00'de eklendi

Köyde Çoban, Kayak Merkezinde Antrenör!

Emrah Perçemkaya, Isparta’nın Çobanisa köyünde çobanlık yapıyor. 15 yıl önce katıldığı bir kurs, hayatını değiştirdi. Şimdi bir yandan çobanlık yaparken, diğer yandan da Davraz Kayak Merkezi’ne gelen ziyaretçilere ve köyündeki çocuklara snowboard eğitimi veriyor… Bu içeriğimizde Emrah Perçemkaya’nın azmi ve beraberinde elde ettiği başarıyı konu alan hikâyeyi paylaşıyoruz.

Hayatı 10 Yıl Önce Aldığı Kursla Değişti: Köyde Çoban, Kayak Merkezinde Antrenör!Hayatı 10 Yıl Önce Aldığı Kursla Değişti: Köyde Çoban, Kayak Merkezinde Antrenör!

Emrah Perçemkaya 30 yaşında.

Çocukluğundan bu yana köyünde anne ve babası gibi çobanlık yapıyor.

Maddi imkânsızlıklar yüzünden liseden sonra okuyamadı. Hayatı, Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün 10 yıl önce açtığı ve 15 gün süren kayak kursu ile değişti.

Köyünün 5 kilometre uzağındaki Davraz Kayak Merkezi’nde kayak kursuna katıldı.

Kursu başarıyla tamamladı, kayak eğitimine devam etme kararı aldı.

Bir yandan çobanlık yaparken, diğer taraftan da kayak eğitimini sürdürdü.

Önce kayak, ardından da snowboard alanında kendini geliştirdi.

11 yıl boyunca kayak ve snowboard yaptıktan sonra antrenör olmak için Türkiye Kayak Federasyonuna başvuran Perçemkaya, Erzurum’da katıldığı kursu başarıyla geçerek 1. kademe antrenörlük belgesini aldı.

Şimdi Davraz Kayak Merkezi’nde snowboard eğitmenliği yapıyor, ziyaretçilere ve köyündeki çocuklara burada snowboard eğitimi veriyor.

Yaşadığı köydeki çocukların da başarılı olmasını istiyor. En büyük arzusu, imkansızlık içerisindeki köy çocuklarına kayak sporunu öğretebilmek…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

Başlıklar: