Müthiş Süper Güçlere Sahip 9 İnanılmaz Hayvan

Hayvanlar 14 Ocak, 21:44'de eklendi

Müthiş Süper Güçlere Sahip 9 İnanılmaz Hayvan

Bu yaratıklar süper kahramanlardan daha müthiş ve inanılmaz özelliklere sahip.

1. Elektrikli Yılan Balığı

Elektrikli Yılan Balığı

Bu tatlı su canlıları, çevrelerindeki suya 600 voltluk elektrik çarpması sağlayabilir; insanlar dahil olmak üzere balıkları ve diğer memelileri kolayca öldürürler.

2. Peygamberdevesi Karidesi

Peygamberdevesi Karidesi

Güçlü bir tür düşünürken, karides muhtemelen kimsenin listesinde ilk olmayacaktı. Peki ya eğer bu kabuklu avını saatte 50 milin üzerinde avına basabilirse? Peygamberdevesi karidesleri çok güçlüdür, akvaryum camını kolayca kırabilirler.

3. Ölümsüz Denizanası

Ölümsüz Denizanası

Ölümsüz denizanası, kendi yaşam döngüsünü başlatabilen inanılmaz bir türdür. Yaralı olduğunda, denizanası okyanus zemine geri dönebilir ve bir denizinin genç formu olan polip haline dönebilir. Oradan birkaç ayını, tamamen yenilenmiş bir yetişkine dönerek geçiriyor. Araştırmacılar döngüyü 12 kez gerçekleştiren bir denizanasına tanık oldu.

4. Semender

Semender

Semenderler, iyileştirme becerilerine sahiptir ve tüm ekstremiteleri yeniden canlandırabilir.

5. Bukalemun

Bukalemun

Bukalemun renk değiştirme kabiliyetine sahiptir. Bu şirin küçük çocuklar sadece tırmanıcı değildir, aynı zamanda çevredeki herhangi bir rengi alıp potansiyel yırtıcılara görünmez kılabilirler.

6. Su aygırı

Su aygırı

Su aygırları, güneş kremi üzerinde bir ton para kazanıyor. Terlemeye benzer kırmızı bir madde salgılarken sert Afrika güneşine adapte oldular, ancak vücudun soğumasına yardımcı olması için buharlaşan yağlı bir sıvıya sahiptir. Aynı zamanda bir antibiyotik, nemlendirici ve güneş kremi olarak da çalışır!

7. Yaşlı Adam Kaplumbağası

Yaşlı Adam Kaplumbağası

Galapagos kaplumbağası, büyük büyükbabanıza benziyor. Yaşlı, kırışık, ve son yüz yılda başını çevirmesini sağlayacak bir hikayeyle örtüşebilir. Dev Galapagos kaplumbağaları, 170 sene yaşayabilen ağır sürüngenlerdir.

8. Bokböceği

Bokböceği

En güçlü erkekler kendi vücut ağırlığının yaklaşık 1.140 katını çekebilir!

9. Tardigrat

Tardigrat

Tardigrat, su ayısı olarak da bilinir ve süper gücü, her şeyden sağ kurma yeteneği olan küçük bir yaratıktır. Yiyecek olmadan on yıl mı? Sorun değil. Onları herhangi bir yere koyun ve sıcaklığın mutlak sıfırdan yüksek veya suyun kaynama noktasının biraz üzerinde olduğu yerler de dahil olmak üzere yaşayabilecektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

Başlıklar: