NASA Güneş’in Etrafında UFO’ları Görüntüledi

Bilim & Teknoloji 22 Kasım, 21:54'de eklendi

NASA'ya Ait Uydular Güneş'in Etrafında Uçan UFO'ları Net Olarak Görüntüledi!

Gün geçmiyor ki UFO’larla alakalı yeni bir kanıt ele geçmesin sevgili dostlar. Sanırım o beklediğimiz günler yavaş yavaş geliyor; çok bekledik, onları görmeyi hak ettik!

Geçtiğimiz günlerde Çin’den gelen sarsıcı açıklamayı sizlerle paylaşmıştık.

17 Kasım’da NASA uyduları tarafından elde edilen bu görüntüler ise yeni bir şok etkisi yarattı!

Uyduların elde ettiği bu görüntüler, Güneş’in yüzeyine yakın bir noktada uçan küre şeklindeki cismi gözler önüne seriyor. Güneş yüzeyinin Dünya’nın 1.3 milyon katı büyüklüğünde olduğu düşünüldüğünde, cismin akıl almaz boyutta olduğu anlaşılıyor.

Üstelik bu fotoğraflar NASA’ya ait “Stereo Science Centre” isimli web sayfasından yayınlandı.

Yani fotoğrafın üzerinde bir oynama yapılmış olması ihtimâl dahilinde değil. Ancak yetkililer konu hakkında uzun bir süre açıklama yapmaktan kaçındı. Görüntüye getirilen bir başka yorum ise, kameraya gelen ışığın çok fazla olması nedeniyle görüntü işlemcisinin bozuk bir çekim yapmış olabileceği yönündeydi.

Fotoğraf, insanların bilgisine bu Facebook paylaşımı ile ulaştı.

Paylaşım, NASA’ya ait SECCHI STEREO HI1 uydusunun devasa bir objenin görüntülerini yakaladığını ve karşılaştırma yapılabilmesi için Güneş’e ait normal görüntülerin de paylaşıma eklendiğini duyuruyordu.

Üstelik bu, Güneş’in etrafında tanımlanamayan objelerin ilk görüntülenişi değil.

Konu üzerine çalışan araştırmacılar, bu cisimlere Güneş’in etrafında rastlamamızın sebebini, UFO’ların Güneş enerjisini soğurduğu iddiası ile açıklıyor.

Elde edilen veriler, aynı cismin son beş yıldır farklı görüntülerde karşımıza çıktığını gösteriyor.

Aynı cisim, farklı bir zamanda fotoğrafın sol üst kısmında gözümüze çarpıyor. Güneş pek çok farklı ışık oyununa ve patlamaya ev sahipliği yaptığı için Güneş’in yüzeyinde görüntülenen cisimler şüphe yaratıyor; ancak bu fotoğraf, dört kanatlı tanımlanamayan cisim Güneş’in çevresinde uçarken elde edilmiş.

NASA’dan gelen son açıklama ise tüm bu iddiaları reddeder nitelikte

Bizi Facebook ve Twitter ‘dan Takip Edebilirsiniz

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.