Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır?

İş Dünyası 31 Mart, 21:00'de eklendi

Etkili özgeçmiş hazırlamak birkaç adım ileri götüren basamaklardan biri. Yaptığınız düzenlemeler nasıl bir çalışan olduğunuzu gösterecektir.

Özgeçmiş Fotoğrafı

Özgeçmiş Fotoğrafı

Bayanlar ve baylar, özgeçmiş fotoğrafınızda saçlar dağınık olmamalı, erkeklerin sakalları kesilmiş, kıyafet kurumsal olmalı ve tabii ki bayanlar fazla makyajdan, büyük takılardan uzak durmalı. Temizlik esastır…

Eğitim Bilgileri

Eğitim Bilgileri

Mezun olduğunuz okulları dereceli olarak bitirdiyseniz mutlaka derecenizi de yazın. Mesleki okullardan eğitim alın. Başarıya olan tutkunuzun geçmişten beri var olduğunu gösterin.

Sertifikalar

Sertifikalar

İşiniz ile ilgili bir sertifika alın ve özgeçmişinize ekleyin. Okuduğunuz okullar başvurduğunuz iş ile ilgili olmasa da iş ile ilgili eğitim aldığınızı belirtin. Gelişime açıklığınızı gösterin.

Bilgisayar Bilgisi

Bilgisayar Bilgisi

Etkin olarak kullandığınız programları en iyi seviyeye çekerken başvuracağınız iş ile ilgili kullanabileceğiniz ek bir program öğrenin ve hızınıza hız katarken doğru iş çıkartabildiğinizi de belirtin.

Yabancı Dil

Yabancı Dil

Hedeflediğiniz işte yabancı dilin önem ağırlığına göre seviyenizi yükseltin. Bildiğiniz yabancı dilde özgeçmişinizi hazırlayabilirsiniz.

Hedefleriniz

Hedefleriniz

Hedeflerinizin başvuracağınız işin amacı ile ortak olduğunu gösterecek cümleler kurun.

Kişisel Özellikler

Kişisel Özellikler

Kişisel özellik ve uğraşlarınızdan iş ile ilgili olanları anlatın. Fazladan cümleler netliğinizi bozacaktır. Gezmeyi sevdiğinizi anlatmak yerine seyehat engelinizin olmadığını ve ehliyetinizin olduğunu anlatabilirsiniz.

Sizi Neden Tercih Edelim?

Sizi Neden Tercih Edelim?

Tercih edilir olmak adına “neden” sorusuna gerek bırakmayacak donanımda olun.

Sigara Kullanımı

Sigara Kullanımı

İşverenin zamanı önemlidir. Sigara içmediğinizi mutlaka vurgulayın. Eğer kullanıyorsanız iş saatlerinde kullanmadığınızı belirtin ve kullanmayın. Sigara sağlık kadar işe de zarar verir.

Siz ve İş

Siz ve İş

İşe göre olduğunuzu kanıtlamak çabasında kaybolmadan önce başvurduğunuz işin de tam size göre olduğunu vurgulayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

Başlıklar: