Para Dedektifi – Cem Seymen

İş Dünyası 4 Şubat, 21:44'de eklendi

Para Dedektifi – Cem Seymen  ( CNN Türk )

 

Cem Seymen’in sunumuyla Para Dedektifi ekonomimizin nasıl gelişeceğini bunun için gençlerin nasıl yönlendirilmesi gerektiğini anlatan ve ülke ekonomisinin gelişmesinde olmazsa olmaz ipuçları veren Para Dedektifi programını mutlak suretle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Ülkemizde Para Dedektifi gibi ilham ve bilgi alabileceğimiz kaliteli bir programın var olması ve insanların bu tarz yararlı programları tv dizilerinden ve eğlence programlarından çok daha az takip etmesi bilgi seviyemiz yükseltmek açısından çok büyük bir eksiklik.  Biz fikriniz olsun olarak bu eksikliği fark ettik ve bunun üzerine Cem Seymen’in Para Dedektifi programını daha fazla kişiye ulaştırıp daha fazla kişinin bilgilenmesini amaçlıyoruz. Siz de ülke ekonomisine nasıl katkıda bulunacağınızı düşünüyorsanız yayınlayacağımız bölümleri izlemenizi ve izletmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Girişimci ruhlu gençlerimizin ilham alabileceği, iş kursam ama ne yapsam diye düşünen herkesin takip etmesi gereken bir program olan Para Dedektifi, Cem abimizin güzel anlatımıyla her yeni bölümünü sitemizde yayınlamaya gayret edeceğiz umarız takip edersiniz umarız sizin de fikriniz olur.

 

Peki Para Dedektifi programını sunan Cem Seymen kimdir?

 

Cem Seymen (d. Ürgüp) Türk gazeteci, televizyon programcısı ve ekonomist. Ürgüp Belediye Başkanlığı ve 18.dönem Nevşehir Milletvekili Cemal Seymen’in oğlu olan Cem Seymen Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Ürgüp’de, liseyi ise İstanbul’da bitirip Bilkent Üniversitesi’nde turizm işletmeciliği bölümünde eğitimine devam etmiştir. Bir süre turizm sektöründe faaliyet gösteren Cem Seymen, ardından eğitim için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiştir. 1993-1999 yılları arasında New York kentinde yaşamıştır. Seymen, City University of New York’ta siyasal ekonomi bölümü ile New York Üniversitesi’nde televizyon yayıncılığı üzerine eğitim almış, ABC, CBS ve NBC televizyonlarında ise meslek seminerlerine katılmıştır. Amerika’daki eğitimini tamamladıktan sonra BRT televizyonunda ekonomi muhabiri olarak görev yapmış ve Hayatın Renkleri adlı programı sunmuştur. Seymen gazetecilik mesleği de yapmaktadır. Ayrıca tekrardan üniversite sınavlarına girerek Beykent Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü burslu olarak kazanmıştır. “Joseph Conrad Romanlarında Sömürgeciliğin İzleri” adlı çalışması ile yüksek lisans yapmıştır.

Cem Seymen, CNN Türk kanalında ekonomi – finans haberleri sunmakta ve “Para Dedektifi” programı ile bilim, teknoloji, eğitim, inovasyon, üretim, tarım ve hayvancılık alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca çeşitli yerlerde sunuculuk yapmış ve üniversitelerde iletişim, tarım ve ekonomi üzerine yapılan konferanslara konuşmacı olarak davet edilmiştir. CNN Türk’te hazırladığı Para Dedektifi programından dolayı bazı sempozyumlara da davet edilmiştir.

Bölümleri takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz yeterlidir.

Fikriniz olsun facebook

Fikriniz olsun twitter

…takipte kalın sizin de fikriniz olsun!

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.