Para Dedektifi – Cem Seymen

İş Dünyası 4 Şubat 2017
1.940 okunma


2 dk, 41 sn de okuyabilirsiniz.

Para Dedektifi – Cem Seymen  ( CNN Türk )

 

Cem Seymen’in sunumuyla Para Dedektifi ekonomimizin nasıl gelişeceğini bunun için gençlerin nasıl yönlendirilmesi gerektiğini anlatan ve ülke ekonomisinin gelişmesinde olmazsa olmaz ipuçları veren Para Dedektifi programını mutlak suretle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Ülkemizde Para Dedektifi gibi ilham ve bilgi alabileceğimiz kaliteli bir programın var olması ve insanların bu tarz yararlı programları tv dizilerinden ve eğlence programlarından çok daha az takip etmesi bilgi seviyemiz yükseltmek açısından çok büyük bir eksiklik.  Biz fikriniz olsun olarak bu eksikliği fark ettik ve bunun üzerine Cem Seymen’in Para Dedektifi programını daha fazla kişiye ulaştırıp daha fazla kişinin bilgilenmesini amaçlıyoruz. Siz de ülke ekonomisine nasıl katkıda bulunacağınızı düşünüyorsanız yayınlayacağımız bölümleri izlemenizi ve izletmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Girişimci ruhlu gençlerimizin ilham alabileceği, iş kursam ama ne yapsam diye düşünen herkesin takip etmesi gereken bir program olan Para Dedektifi, Cem abimizin güzel anlatımıyla her yeni bölümünü sitemizde yayınlamaya gayret edeceğiz umarız takip edersiniz umarız sizin de fikriniz olur.

 

Peki Para Dedektifi programını sunan Cem Seymen kimdir?

 

Cem Seymen (d. Ürgüp) Türk gazeteci, televizyon programcısı ve ekonomist. Ürgüp Belediye Başkanlığı ve 18.dönem Nevşehir Milletvekili Cemal Seymen’in oğlu olan Cem Seymen Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Ürgüp’de, liseyi ise İstanbul’da bitirip Bilkent Üniversitesi’nde turizm işletmeciliği bölümünde eğitimine devam etmiştir. Bir süre turizm sektöründe faaliyet gösteren Cem Seymen, ardından eğitim için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiştir. 1993-1999 yılları arasında New York kentinde yaşamıştır. Seymen, City University of New York’ta siyasal ekonomi bölümü ile New York Üniversitesi’nde televizyon yayıncılığı üzerine eğitim almış, ABC, CBS ve NBC televizyonlarında ise meslek seminerlerine katılmıştır. Amerika’daki eğitimini tamamladıktan sonra BRT televizyonunda ekonomi muhabiri olarak görev yapmış ve Hayatın Renkleri adlı programı sunmuştur. Seymen gazetecilik mesleği de yapmaktadır. Ayrıca tekrardan üniversite sınavlarına girerek Beykent Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü burslu olarak kazanmıştır. “Joseph Conrad Romanlarında Sömürgeciliğin İzleri” adlı çalışması ile yüksek lisans yapmıştır.

Cem Seymen, CNN Türk kanalında ekonomi – finans haberleri sunmakta ve “Para Dedektifi” programı ile bilim, teknoloji, eğitim, inovasyon, üretim, tarım ve hayvancılık alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca çeşitli yerlerde sunuculuk yapmış ve üniversitelerde iletişim, tarım ve ekonomi üzerine yapılan konferanslara konuşmacı olarak davet edilmiştir. CNN Türk’te hazırladığı Para Dedektifi programından dolayı bazı sempozyumlara da davet edilmiştir.

Bölümleri takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz yeterlidir.

Fikriniz olsun facebook

Fikriniz olsun twitter

…takipte kalın sizin de fikriniz olsun!

 

 Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

İlginizi Çekebilir
İş fikirleri

İş fikirleri

2 Ocak 2018
1.398 okunma
2017 Yılının İlham Verecek İş Fikirleri

2017 Yılının İlham Verecek İş Fikirleri

22 Temmuz 2017
1.432 okunma
Para Dedektifi – 19 Mart 2017

Para Dedektifi – 19 Mart 2017

11 Nisan 2017
902 okunma
Steve Jobs’dan Bir Hayat Dersi

Steve Jobs’dan Bir Hayat Dersi

10 Nisan 2017
1.121 okunma
Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır?

Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır?

31 Mart 2017
1.256 okunma
Para Nasıl Biriktirilir?

Para Nasıl Biriktirilir?

28 Mart 2017
897 okunma
Bunlar da var!
Steve Jobs’dan Bir Hayat Dersi

Steve Jobs’dan Bir Hayat Dersi

10 Nisan 2017
1.121 okunma
Asya’nın İlk Dikey Ormanı 2018’de

Asya’nın İlk Dikey Ormanı 2018’de

7 Şubat 2017
1.165 okunma
En Zeki Evcil Hayvanlar

En Zeki Evcil Hayvanlar

31 Mart 2017
1.962 okunma
Hayvanların Verdiği Komik Tepkiler

Hayvanların Verdiği Komik Tepkiler

11 Mart 2017
1.409 okunma
Barış Getiren Mistik Tasarımlar

Barış Getiren Mistik Tasarımlar

16 Ocak 2017
2.847 okunma