Plastik Şişelere Veda, Yenilebilir Su Şişesi

Yenilebilir Su Şişesi Mi? 🤔

2019 kesinlikle Dünya’daki çevresel değişikliklerin yılıdır dünyadaki çevresel değişikliklere artan bir ilgi olduğu açıktır. Büyüyen ürünlere olan talebin artmasıyla, dünya genelindeki şirketler en çevre dostu çözümleri bulmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Görünen o ki, insanlar her zamankinden daha fazla, eylemlerimizin bu dünyadaki etkisini fark etmeye başlıyor ve herkes daha iyi bir yaşam sürmek için ellerinden geleni yapıyor.

Son zamanlarda, maratonlar sırasında kullanılan gereksiz miktarda plastik herkesin dikkatine sunuldu

Son birkaç yıldır, birçok insan Londra maratonu gibi halka açık etkinliklere katılmak istediklerini ancak yüzlerce plastik su şişesini ortalığa atmak isteyip istemediklerine karar veremediler. 2018’de Londra maratonunda 920.000 plastik şişe kullanıldı ve bir plastik şişenin çözülmesi için 450 ila 1000 yıl sürüyor.

Fakat bu yıl Londra maratonu su vermeye gelince büyük bir değişiklik yaptı.

Bu yıl, deniz yosunundan yapılan Ooho adında yenilebilir su keseleri oluşturan Skipping Rocks Lab adlı bir başlangıç ​​markasıyla işbirliği yaptılar. Ooho’nun asıl amacı tamamen çözülen ve arkasında kesinlikle plastik bırakmayan bir ambalaj oluşturmaktır, bu çığır açan buluş özellikle bunun gibi olaylarda kullanım için faydalıdır. Tamamen biyolojik olarak parçalanabildiği için kesinlikle tadı yoktur ve ağıza atıldığında kolayca yenilebilir.

Londra maraton boyunca koşucular için bu poşetleri vererek 920.000 su şişesi kullanımını 704.000’e düşürdü.

Etkinliğe 40.000’den fazla insanın katılmasıyla, plastik kullanımı söz konusu olduğunda, böyle bir değişime büyük ihtiyaç vardı.

Bu kadar büyük bir yarışmada yarışmak kesinlikle kolay değil ve su içmek kesinlikle hayati önem taşıdığından katılımcıları suçlamak zordur, bu nedenle koşuculara verilen suyu reddedemeyeceğinden şüphe yoktur. Elinde bir su şişesi taşırken bir maraton koşmak oldukça rahatsız edici olduğundan, şişelerin çoğu yere atılır.

Rodrigo Garcia Gonzalez, Guillaume Couche ve Pierre Paslier tarafından geliştirilmiştir.

Kapsül 4-6 hafta içinde biyolojik olarak parçalanır ve geride hiçbir atık bırakmaz

Kaynak:BoredPanda

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.