İnsan Hayatında Robotik Eller

Bilim & Teknoloji, Sağlık 7 Kasım, 06:57'de eklendi

Robotik Eller Türkiye’nin ”Yardım Eli” Hareketi

Robotik eller hareketiyle Mutlu ederek mutlu olmak istermisiniz?

Çocuklarda protez kullanımı süreci 18 yaşına kadar biraz sıkıntılı. Çünkü çocukların gelişme aşamasında sürekli protezin değiştirilmesi zorunluluğu ortaya çıkıyor. O yaşa kadarda çocuk kolunu kullanamadığı için kaslarıda gelişmiyor. Ve bu sorun sadece Türkiyede de değil bütün dünyada protez el uygulamasında sorun yaratıyor.

Dünyadaki çeşitli örneklerinden de esinlenerek 3 boyutlu yazıcı teknolojinin insan hayatına nasıl etki edebileceğini göstermek için yola çıkılan bir hareket ve sosyal sorumluluk projesi olan Robot El, İlk başta kullanıacak elin bilgisayar ortamında projelendirmesi ve fotoğraflarla belgelenmesi daha sonrasında, El mikro cerrahisi uzman doktorlarla, nasıl davranılması ve kullanılması gerketiğinin hesapları yapılıyor.

Farklı hedefler ve amaçlar doğrultusunda da modelleme yapılabilen bu Robotik elleri bitkisel bazlı bir malzeden elde ediyorlar. Ve maliyeti 20 TL.

Türkiyede de teknolojiyi insan hayatında bu denli bir amaçla kullanabilmek ve bu başarıyı kazanabilmek güzel birşey olsa gerek.

 

 

Robot El Turkiye

Robotik Eller

12 kişilik bir ekiple çalışan organizasyon daha güzel işlerinde yapılabileceğine örnek olmak için çalışmalarına hızla devam ediyorlar.

Eğer sizin veya çevrenizdeki birilerinin böyle birşeye ihtiyacı varsa, siteyi incelemek ve gönüllülük başvurussunda bulunmak için aşağıdaki Linke tıklayabilirsiniz.

3 boyutlu yardım hareketi

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.