Saksıdaki Bitkiniz ile Telefonunuzu Şarj Edebilirsiniz

Bir saksınız ve bir bitkiniz akıllı telefonunuzun şarjı için yeterli olsa nasıl olurdu? Süper!

Akıllı telefonlarda şarj sorununa çözüm

Akıllı telefonlarda şarj sorununa çözüm

Akıllı telefon kullanımında en büyük sorun şüphesiz şarjının çabuk bitmesi.Şarj bittiğinde ise hemen priz aramaya başlarız. Bir saksınız ve bir bitkiniz akıllı telefonunuzun şarjı için yeterli olsa nasıl olurdu?

İspanyol firma geliştirdi

İspanyol firma geliştirdi

Barcelona merkezli Arkyne Technologies firması tarafından geliştirilen  Bioo saksıda bulunan bitkinizinfotosentez yaparak  ürettiği enerjiyi sadece bir USB kablosu kullanarak akıllı telefonunuz şarj edebiliyor.

Bitkinizin Fotosentezle ürettiği ürünleri alıyor

Bitkinizin Fotosentezle ürettiği ürünleri alıyor

Bioo bitkinizin fotosentez ile ürettiği biyolojik elementleri topraktan alıyor ve elektriğe çeviriyor, böylece cihazınız bir prize ihtiyaç duymadan şarj edilebiliyor.

Kullanımı

Kullanımı

Saksı içerisinde bulunan bu sistem ile, bitkinin fotosentez yapmasıyla birlikte serbest kalan elektronlarıyakalıyor ve  cihazın şarj edilebilmesini sağlıyor. Kullanıma başlamadan önce saksının içerisine biraz su dolduruluyor.

Bitkinize zarar vermiyor

Bitkinize zarar vermiyor

 Daha sonra saksıda bulunan ve taş şeklinde tasarlanan USB girişine şarj kablosu bağlanıpşarj işlemi başlatılıyor. Üstelik bu durum bitkiniz için güvenli.

Bioo İle sarj

Bioo İle sarj

Bioo sadece gerekli enerjiyi alıyor geriye kalan enerji ile bitkiniz çiçek açabilir. Bu saksı ile telefonunuzu günde 2-3 kez şarj edebilirsiniz.

Fiyatı

Fiyatı

Bioo’yu satın almak isteyenlerin 89 Euro’yu gözden çıkarmaları gerekiyor. Yenilenebilir ve doğa dostu olan Bioo ile elektrik üretimi sıra dışı gerçekten..

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

Başlıklar: