Sony CEO’luğundan İstifa Eden Micheal Lynton Snapchat’in Yeni CEO’su Oldu

Genel 14 Ocak, 20:43'de eklendi

Sony CEO'luğundan İstifa Eden Micheal Lynton Snapchat'in Yeni CEO'su Oldu

Uzun süredir Snapchat ile işler yapan Lynton, artık sadece Snapchat’e yoğunlaşacağını belirtti

Sony Entertainment CEO’larından Michael Lynton, radikal bir karar alarak 13 yıl boyunca hem icra kurulundaki hem de teknolojik gelişmelerdeki görevinden istifa ederek dünyaca ünlü sosyal medya uygulaması Snapchat ekibine katıldı.

Sony bünyesindeki müzik ve eğlence alanında yapılan yeniliklerde önemli roller üstlenen Micheal Lynton, zaten uzun süredir Snapchat için faaliyetlerde bulunuyormuş.

Bir başka Sony Entertainment CEO’larından Kazuo Hirai yaptığı açıklamada, “Micheal zaten Snapchat ile ilgili çalışmalar yapıyor, bazı işler yürütüyor ve bolca vakit ayırdığı oluyordu. Ancak artık tamamıyla Snapchat’e geçmeyi istediğini belirtti ve Snapchat üzerine yoğunlaşmak istediğini söyledi.” dedi.

Micheal Lynton’ın 2004 yılında başladığı Sony kariyerinde, 2012 yılında başarıları ve altına imza attığı başarılı projeler sayesinde CEO konumuna kadar yükselmeyi başarmıştı.

teknoloji dünyasının yakından tanıdığı biri olsa da geri planda kalmayı tercih eden Micheal, son zamanlarda yeni geliştirilen projelerde de diğer CEO konumundaki kişiler ve bazı yöneticiler ile ikilemlere düşebildiğini belirtmişti. Hatta Sony içerisinde yakın zamanlarda yaşanan tehdit mailleri konusunda da kırıldığını basın mensuplarına açıklamıştı.

Kaynak: telegraph

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.