Vahşi Hayat ve Şaşırtıcı Bilgiler

Hayvanlar 15 Nisan, 16:00'de eklendi

Evet, birazdan görüp duyacaklarınızı o aslanların sadece Afrika düzlüklerinde yaşadığını söyleyen tutarsız belgesellerde duyamazsınız. Hadi!

Belgeselciler, çitalara isim verip onları izleyedursun, gelin biz bu hayvanlar hakkında pek dillendirilmeyen ilginç bilgilere bir bakalım.

1. Boyutuna göre en büyük penise sahip hayvan sizce hangisidir?

Boyutuna göre en büyük penise sahip hayvan sizce hangisidir?

Biz söyleyelim; Kaya midyeleri. Bu midyelerin üreme organları boyutlarının 7 katı büyüklüğündedir.

2. Dünyada yaşamış ve hala yaşayan en büyük hayvan hangisidir?

Dünyada yaşamış ve hala yaşayan en büyük hayvan hangisidir?

Mavi Balina. Öyle büyüktür ki, kalıntılar ile hesap edilen en büyük dinazordan bile büyüktür. Türkiye‘yi baz alırsak; Okyanus tabanında İzmir’de çıkardığı bir ses, diğer bir Mavi Balina tarafından Kars’tan duyulabilir. En büyük atar damarının içinde kolayca sürünebilirsiniz.

3. Bir timsahın en zayıf noktası neresidir?

Bir timsahın en zayıf noktası neresidir?

Korkunç gelebilir fakat ”Çenesi”… Timsahların çenelerini kapama gücü, üzerinize bir kamyon düşmesi kadar büyük bir baskı yaratır. Fakat işte zaafı tam da burada başlıyor. Kapama gücü fazla, peki ya açma gücü? İşte bu timsahların zaafıdır. Bu yüzden klasik bir bant ile timsahların ağzını kolayca bantlayıp açmalarını engelleyebilirsiniz.

4. Gergedanların boynuzu neyden oluşur?

Gergedanların boynuzu neyden oluşur?

Keratin. Evet, hepimizin saçında tırnağında bulunan bir madde. Fakat bunun tonlarca baskı altında bir araya gelmiş lifler olduğunu düşünün.

5. Kobra yılanları hangi müzikten hoşlanır?

Kobra yılanları hangi müzikten hoşlanır?

Cevap; Hiçbiri. Çünkü yılanların duyma güçleri çok azdır. Kobra oynatma olayı tamamen bir balondur. Yılan, müziğe değil flüte odaklanır. Bunu bilen yerliler de bu şekilde para kazanmaya çalışır. Bu yılanlar eğitilirken flüte her saldırdıklarında cezalandırılırlar, bu yüzden saldırmadan sadece flütü izlerler.

6. Devekuşları kafasını kuma gömer mi?

Devekuşları kafasını kuma gömer mi?

Bu daha önce hiç gözlemlenmemiştir. Sadece birkaç saniyelik toprak eşeleme olaylarında bulunurlar. Eğer gömecek olsalardı muhtemelen boğulurlardı. Ayrıca güçlü bacak kasları sayesinde bir deve kuşunun size vurması, bir atın 2 ayağıyla size vurması gibidir. Başınıza gelmediği sürece sadece bayılır ya da kaburgalarınızdan birkaçına veda edersiniz.

7. Uzaya giden ilk hayvan hangisidir?

Uzaya giden ilk hayvan hangisidir?

1946 yılında bilim insanları V2 roketine meyve ve tahıl koyup uzaya yolladı. Meyve sinekleri de meyveler ile birlikte konulmuştu. Çünkü insan geninin %90’ı meyve sineklerinin geniyle uyuşur. Ayrıca bu sinekler çok çabuk ürerler. Bir çift meyve sineğinden 15 gün içinde yeni bir jenarasyon yaratabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

Başlıklar: