Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Bilim & Teknoloji, İş Dünyası 1 Mart, 14:00'de eklendi

”Oturduğun yerden para kazanmak” tabiri günümüzde hem keyifli hem de kolay. Siz de biraz para kazanmak ister misiniz?

Adım adım kazanmak

Adım adım kazanmak

Milyonlarca kişinin para kazandığı Youtube platformundan nasıl para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Gelin anlatalım!

Kişisel Kanal Oluşturma

Kişisel Kanal Oluşturma

Eğer Youtube‘da para kazanmak istiyorsanız yapacağınız ilk şey mevcut ya da yeni mail adresinizle kendinize ait bir youtube hesabı oluşturmak ve sonrasında kanal düzenlemenizi yapmak.

Kanalınızı oluştururken kullanacağınız görseller takipçilerinize hitap ederse bu sizin için avantaj olacaktır.

Video yükleme

Video yükleme

Kanalımızı oluşturduktan sonra Youtube sağ üst köşede yükle ikonuna tıklayıp görseldeki sayfaya geleceğiz. Youtube ile yapabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlı ancak ne kadar çok insanların ilgisini çekecek ve onları sizi izlemeye yönlendirecek video yüklerseniz o kadar çok kazanabilirsiniz.

Buradaki kilit nokta asla sahtecilik yapmadan tamamiyle özgün içerikler üzerinden takipçilerinize yapacağız sunumlar olacaktır.

Para kazanmada ilk adım

Para kazanmada ilk adım

Kanalımızı oluşturduk ve videolarımızı yükledik. Artık para kazanabilmemiz için her şey hazır, sadece birkaç adım sonra para kazanma yolunda ilerlemeye başlayacağız.

Şimdi yapmamız gereken video yöneticisi bölümüne girmek ve ardından sol yönetim paneli üzerinde yer alan ”para kazanma” bölümüne tıklamak. Buradaki aşamaları bitirip para kazanma durumumuz onaylandığında bir üst menüdeki para kazanma durumunun etkin olduğunu göreceksiniz.

Adsense

Adsense

para kazanma bölümüne geldiğimizde bizi daha önce duymadığımız bir terim karşılayacak. google adsense sizin Youtube‘da kazanacağınız paraları biriktiren ve nasıl daha iyi para kazanabileceğinizi öğreten sanal cüzdanınızdır.

Yeni başladığımız için burada adsense hesabı oluştur yazısına tıklayacak ve sanal cüzdanımızı oluşturmak için adsense sayfasına gideceğiz.

Adsense Hesabı

Adsense Hesabı

Youtube sizi yönlendirdiğinde karşınıza bu sayfa çıkacak. Adsense hesabınızın ana sayfası ile karşılaştınız şimdi bir adsense hesabı oluşturup adsense ile kullanmak istediğiniz mail adresiniz ve adres bilgileriniz ile bir hesap oluşturuyorsunuz.

Kilit nokta adsense hesabınızı oluştururken bu hesapla sadece girdiğiniz mail adresnin kullanabileceğiniz ve bu mail adresinin asla değiştirilemeyecek olması.

Hesabınızı oluştururken bazı kullanıcılar adresini Türkiye‘den farklı bir ülke gösterip daha hızlı sonuç almak isteyebilirler ama burada adresinizin doğruluğu ilerisi için önemlidir.

Adsense Hazır

Adsense Hazır

Adsense ile ilgili bütün aşamaları tamamladıktan sonra artık kayıtlı olan mail adresimize üyeliğimizin onaylandığına dair gelecek olan maili bekleyeceğiz.

Ve onay mailimiz geldi. Artık Youtube dan para kazanmak için son aşamadayız.
Adsense üyeliğiniz onaylandığında artık bir süre sonra ne kadar kazandığımızı takip edebiliriz.

Kilit noktamız bir süre sonra,çünkü bir süre bu hesabınızda kazancınız sürekli 0 gözükecektir. Hiç üzülmeden sabırla beklemelisiniz. Youtube size kazandırmaya başlıyor.

Kazanmayı aktive etme

Kazanmayı aktive etme

Şimdi Youtube kanalımıza geri dönelim ve video yükleme bölümüne girip, her hangi bir videonun altında yer alan düzenle bölümüne tıklayalım. Burada ayarlar bölümüne giriş yapalım. Bu aşamadan sonra burada tek yapmamız gereken para kazanma bölümünü aktive etmek olacak ve bu aktivasyon işlemi gerçekleştiğinde videolarımızın yanında para işaretinin yeşile döndüğünü göreceksiniz.

Reklam seçimi

Reklam seçimi

Bu bölüme geldiğinizde para kazanacağınız reklam türlerini seçebilir ya da hepsinden kazanmak için işaretleme yapabilirsiniz.

Kilit nokta reklamlarla para kazan butonunu aktif hale getirmek ve artık arkanıza yaslanıp videolarınızla para kazanmayı beklemek.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.